قدرتمندترین موتور موشك آمریكا

قدرتمندترین موتور موشك آمریكا به گزارش این با من شركت ˮبلواوریجینˮ متعلق به ˮجف بزوسˮ مالك آمازون كه در عرصه فضا فعالیت می كند، قدرتمندترین موتور موشك تاریخ آمریكا موسوم به BE-4 را با موفقیت تست نمود.به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، "جف بزوس" میلیاردر آمریكایی یك گام دیگر به رؤیای خود یعنی اكتشافات فضایی با موشك اختصاصی نزدیك شده است.

این موتور به مدت 30 ثانیه با نصف حداكثر توان خود با موفقیت مورد تست قرار گرفت.

این موتور پرقدرت ترین موتور موشك در 20 سال اخیر در آمریكا به حساب می آید و احیانا تا سال های ابتدایی دهه 2020 از آن برای فرستادن فضانوردان به فضا و ماه استفاده خواهد شد.این تست در غرب ایالت تگزاس و در مقر شركت "بلواوریجین"(Blue Origin) انجام شده است.

از این موتور كه نیروی پیشران آن در حدود 250 تن است، جهت استفاده در موشك "نیوگلن" (New Glenn) استفاده خواهد شد. این در شرایطی است كه موتور موشك "مریلین"(Merlin) متعلق به "اسپیس ایكس"(SpaceX) حدود 86 تن و موتور جدیدتر آنها موسوم به "رپتور"(Raptor) حدود 172 تن پیشران دارند.

موشك های نیوگلن حدود 82 متر ارتفاع دارند و می توانند 45 تن بار را به مدار پایینی زمین و 12 تن بار را به مدار بالایی زمین ببرند.

این موشك از گاز طبیعی مایع به عنوان سوخت استفاده می كند و با عنایت به قابل بازیابی بودن می تواند در زمین فرود آمده و برای پرتاب های آینده مورد استفاده قرار بگیرد.

رقابت بین شركت های خصوصی فعال در عرصه فضا در آمریكا بسیار پرحرارت دنبال می گردد و شركت های اسپیس ایكس، بلواوریجین و "ویرجین گلكتیك" (Virgin Galactic) رقابت تنگاتنگی در رسیدن به ماه و فرستادن توریست های فضایی به فضا دارند.

 

1396/07/29
15:43:33
5.0 / 5
5942
تگهای خبر: شركت , فناوری , اكتشاف
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما