پهپادی برای نمونه برداری از فواره نهنگ ها

پهپادی برای نمونه برداری از فواره نهنگ ها به گزارش این با من محققان آمریكایی با استفاده از پهپادها موفق به نمونه برداری از فواره نهنگ ها گردیدند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از گیزمگ، بررسی وضعیت سلامت تنفسی نهنگ ها برای محققان یكی از كارهای حیاتی و صد البته دشوار به حساب می آید.
پیش از این برای نمونه برداری و دستیابی به "میكروبیوم های تنفسی" نهنگ ها، محققان مجبور بودند در قایق های موتوری به دنبال نهنگ ها بروند كه علاوه بر دشواری نمونه برداری می توانست بسیار خطرناك هم باشد.
حال در راهبردی بهتر و كم خطرتر محققان از پهپادها به منظور انجام این نمونه برداری استفاده كردند.
"امی آپریل"(Amy Apprill) محقق ارشد موسسه تحقیقاتی "وودز هول اوشن گرافیك"(Woods Hole Oceangraphic) در رابطه با این روش اظهار داشت: شواهدی از وجود بیماری های تنفسی در گونه های منقرض شده دیده می گردد و تابحال اطلاعات كمی در رابطه با "میكروبیوم های تنفسی" نهنگ های سالم در دسترس محققان بوده است.
وی اضافه كرد: بنابراین نمونه برداری از فواره های تنفسی این جانوران بسیار اهمیت دارد.
مسئولان این موسسه با همكاری "سازمان مطالعات جوی و اقیانوسی آمریكا"(NOAA) با استفاده از پهپاد موفق شدند از 17 نهنگ در اقیانوس اطلس، ماساچوست و ونكوور كانادا نمونه برداری كنند.


این پهپادها به ابزار استریل نمونه برداری مجهز بودند كه بر روی آنها قرار گرفته و دقیقا بر روی محل فوران آب در پشت نهنگ ها قرار می گرفتند تا كار نمونه برداری انجام شود.
محققان در آنالیزهای خود متوجه شدند كه در تمام نمونه ها یك میكروبیوم اساسی وجود دارد كه شامل 25 گروه باكتری است كه در آب دریای محیط زندگی وال ها وجود ندارند.
به گفته محققان این مورد نشان داده است كه میكروبیوم های تنفسی این جانوران هیچ ارتباطی به سن، جنس و محیط زندگی آنها ندارد.
محققان در ادامه تحقیقات خود قصد دارند به شناسایی وال های بیمار پرداخته و نمونه های آها را با بقیه مقایسه كنند تا بتوانند نظارت بیشتری بر وضعیت سلامت این جانداران غول پیكر داشته باشند.


 

1396/07/21
23:47:18
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما