امام جمعه یزد در دیدار معاون علمی رئیس جمهور تاكید كرد:

تاثیر آموزش های نادرست بر مدیریت ها در کشور

تاثیر آموزش های نادرست بر مدیریت ها در کشور به گزارش این با من، یزد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار نمود: غفلت از سه عامل تدین، تفکر و تعقل در آموزش کشور موجب مشکلات فعلی کشور حتی در سطح مدیریت استان است.


آیت الله «محمدرضا ناصری» در دیدار «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار نمود: آموزش در کشورمان از ابتدا گرفتار مشکل بوده و همچنان سبک نادرستی بر آن حاکم است به صورتی که در مدیریت های ما نیز تأثیر گذاشته است.
وی سه اصل تدین و تفکر و تعقل را از اصول مغفول مانده در آموزش کشورمان خواند و اضافه کرد: غرب تلاش دارد تا دانش اموزانمان بدون تدین و مغفول الهویه باقی بماند.
ناصری افزود: از طرفی تفکر را دانش اموزان ما گرفته اند و اموزش به نحوی پیش می رود که فکر کردن را از آنها گرفته است و متاسفانه در دانشگاه نیز همین وضعیت را داریم و این در مدیریت ما نیز تسری یافته است.
وی افزود: مقام معظم رهبری بر تولید علم تاکید دارند پس نباید تنها به دنبال بهره برداری از طرحهای دیگر کشورها باشیم بلکه باید خود تولید علم داشته باشیم.
وی ضمن اشاره به پیشنهاد ایجاد بورسیه شغلی دانشجویان در صنایع استان، این اقدام را موثر در تولید علم در خدمت صنعت ذکر کرد.
ناصری به اهمیت تعقل در آموزش کشورمان تصریح کرد و اظهار داشت: دشمن تلاش داشته با گرفتن تعقل از دانش آموزان و دانشجویان ما و حتی سیاسیون کشورمان، قدرت تشخصی حق از باطل را گرفته است.
وی افزود باید آموزش و پرورش اصلاح گردد و سفارش داریم که دانشگاه فرهنگیان که هر ساله چند هزار معلم را تربیت می کند برای آموزش بهتر نسلهای آینده مورد اهتمام بیشتری واقع شود.
«سورنا ستاری» معاون رییس جمهور نیز ابراز کرد: متاسفانه ساختارهای بوجود آمده در آموزش طی سالیان گذشته از بوم داخلی کشور به وجود نیامده و قاعدتاً سبکهای آموزشی برگرفته از دیگر کشورهاست.
وی اضافه کرد: توسعه باید از فرهنگ نشات گرفته شود و بطور قطع صنعت نیز از این طریق اصلاح خواهد شد.
ستاری افزود: بی توجهی به نقش مردم از دیگر مشکلات است و دانشگاه ها باید با تعامل مردم و در جهت رفع نیازهای جامعه اداره شود که این دغدغه های مهم مدیریت کشور است.
وی موضوع آموزش و پرورش را پیچیده تر خواند و اظهار داشت: متاسفانه مشکلات مالی در این عرصه فرصت تحول را از این وزارت گرفته است و نقش دانشگاه ها در این حوزه بسیار سنگین تر شده است.
معاون رییس جمهور ضمن اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت های داخلی در برای کمک به دولت تصریح کرد و اظهار داشت: باید با شکل گیری فرهنگ اقتصاد دانش بنیان جوانان زودتر به اقتصاد و خودباوری لازم برسند.
منبع:

1401/05/25
11:07:02
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما