حمله سایبری به شركت حسابرسی

حمله سایبری به شركت حسابرسی این با من: یكی از بزرگترین شركت های حسابرسی در جهان، مورد حمله سایبری بزرگی قرار گرفته و اطلاعات محرمانه و خصوصی مشتریان این شركت افشا گردیده است.به گزارش این با من به نقل از ایسنا، به نقل از گاردین، شركت دیلویت (Deloitte) به عنوان یكی از چهارمین شركت خصوصی بزرگ جهان در سال ۱۸۴۵ در لندن تاسیس شد و هم اكنون در شهر نیویورك ایالات متحده آمریكا مستقر است. امروزه این شركت در زمینه حسابرسی، مشاوره، مدیریت ریسك سرمایه گذاری فعالیت می كند و همواره به بانك ها، افراد، شركت ها و موسسات بزرگ در بیش از ۱۵۰ كشور جهان، مشاوره مالیاتی و اقتصادی ارائه می دهد.
حالا طبق گزارش ها و اخبار منتشر شده، این شركت بزرگ قربانی و هدف حملات سایبری هكرها قرار گرفته است. نكته جالب اینجاست كه این شركت بزرگ با در دست داشتن متخصصان شبكه و امنیت سایبی بسیار زبده، چند ماه پس از این حمله سایبری از آن مطلع شده است. گزارش ها حاكی است كه اطلاعات محرمانه و خصوصی بسیاری از مشتریان این شركت نظیر ایمیل های خصوصی آنها كه شامل اطلاعات و پیام های بسیار محرمانه بوده، افشا شده است.
درآمدهای این شركت بطور بی سابقه ای در سال گذشته به بیشترین حد یعنی ۳۷ میلیارد دلار یا ۲۷.۳ میلیارد پوند رسید كه به دلیل مشاوره هایی بود كه متخصصان این شركت بزرگ به بانك ها و شركت های كلان تجاری ارائه كرده بودند.
تاكنون شمار مشتریانی كه اعلام شده است كه اطلاعات محرمانه شان فاش شده و مورد حمله سایبری قرار گرفته است، به عدد شش رسیده است. این درحالیست كه پژوهش و پیگیریهای شركت دیلویت در حال انجام بوده و همچنان ادامه دارد.
گفته می شود این حمله سایبری كه توسط هكرها صورت گرفته است، در ماه مارس سال جاری میلادی رخ داده اما برخی دیگر بر این باورند كه شروع این حمله از اكتبر و نوامبر سال ۲۰۱۶ بوده است و از آن زمان تاكنون هكرها و مجرمان سایبری به اطلاعات مشتریان این شركت دسترسی داشته اند.
شركت دیلویت در سال ۲۰۱۲ بعنوان بهترین و ایمن ترین شركت مشاور در جهان از لحاظ امنیت سایبری شناخته شده بود.
طبق گزارش های منتشر شده، هكرها جز ایمیل های مشتریان كه حاوی اطلاعات محرمانه و خصوصی بوده است، همچنین به شناسه كاربری، گذرواژه ها، IP آدرس ها و تمامی نمودارهای مهندسی و تجاری آنها دسترسی داشته اند. همچنین مشتریان قربانی این حمله سایبری می گویند كه اطلاعات و ضمیمه های بسیار محرمانه و حساسی در ایمیل خود داشته اند و پس از انتشار اخبار مرتبط با افشای اطلاعات آنها نگران افشای این اطلاعات هستند.
با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هكرها، كشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این گونه حملات قرار گرفته اند و آسیب ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند. بر اساس گزارش های منتشر شده، آمار حملات سایبری و هك در سال جاری میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده است.
نزدیك به یك ماه پیش بود كه شركت اكوئیفاكس، بعنوان یكی از سه آژانس برتر كه درباره اعتبار مصرف كنندگان در آمریكا گزارش می دهد، اعلام كرد كه هكرها به اطلاعاتی از این شركت دسترسی پیدا كردند كه احتمال می رود اطلاعات خصوصی ۱۴۳ میلیون كاربر آمریكایی در معرض سوء استفاده قرار بگیرد.
اخبار و گزارش هایی كه طی ماه های اخیر از حملات سایبری و هك به بانكها و موسسات بزرگ تجاری و اقتصادی شنیده ایم، همگی حاكی از یك اتفاق بسیار ناخوشایند و وحشتناك در حال وقوع هستند. بدیهی است كه دیگر نمی توان گفت هیچ فرد و یا هیچ سازمانی از گزند خطرات و تهدیدهای حملات سایبری در امان است و معلوم نیست این تهدید رو به رشد، تا چه زمانی قرار است به طول بیانجامد.

 

1396/07/05
15:16:56
5.0 / 5
5594
تگهای خبر: شركت , اطلاعات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما