هابل ثبت كرد

درخشش سحابی میگو در فضا

درخشش سحابی میگو در فضا این با من: هابل بتازگی تصویری خیره کننده از سحابی ˮمیگوˮ(Prawn) ثبت کرده است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از ناسا، سحابی میگو که محل تولد ستارگان جدید است در صورت فلکی کژدم یا عقرب و در فاصله ی شش هزار سال نوری از زمین قرار دارد. بااینکه پهنای این سحابی ۲۵۰ سال نوری است و فضایی چهار برابر ماه کامل را اشغال می کند اما طول موج نوری که از آن منتشر می شود برای چشم انسان قابل رویت نیست و نور آن خیلی کم است.
با این وجود تلسکوپ فضایی هابل بخش کوچکی از آنرا در نور مرئی و نور مادون قرمز نشان میدهد و جزییات بی نظیر ساختار آن همچون مناطق روشن گازهای درخشان را به تصویر می کشد.


سحابی میگو که با نام سحابی "IC ۴۶۲۸" نیز شناخته می شود یک سحابی گسیلشی است. گازهای سحابی های گسیلشی توسط تابش ستاره های مجاور یونیزه می شود. تابش این ستاره های بزرگ موجب از دست رفتن اتم های هیدروژن سحابی می شود. اتم های هیدروژن که از سطوح بالا انرژی به سطوح پایین انرژی می آیند، انرژی خودرا بصورت نور مرئی منتشر می کنند و موجب درخشش سحابی می شوند. در این تصویر رنگ قرمز نشان دهنده ی انتشار آهن یونیزه شده است.
این تصویر بعنوان قسمتی از برنامه جستجوی پیش ستاره های بزرگ و متوسط یا ستاره های جدید ثبت شده است. ستاره شناسان از سنسور مادون قرمز دوربین میدان باز ۳ هابل استفاده کردند تا هیدروژن یونیزه شده توسط پیش ستاره ها و سایر خاصیت ها را ثبت کنند.
منبع:

1400/08/30
11:39:25
5.0 / 5
123
تگهای خبر: دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما