نتایج یك پژوهش نشان داد

شیوع بالای اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس

شیوع بالای اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس به گزارش این با من نتایج یک تحقیق نشان داده است میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران بالا است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس یک شکایت شایع است. محققان در پژوهشی با هدف تعیین میزان شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران، این مورد را بررسی نموده اند.
در این مطالعه، ۳۲۰ مرد مبتلا به ام اس از شمال، جنوب، شرق، غرب و نقاط مرکزی کشور شرکت کردند. وضعیت آنها توسط پرسشنامه های مختلف در ارتباط با سلامت جنسی مردان و شاخص IIEF بررسی گردید.
یافته های این پژوهش مبین این است که ۱۱۴ بیمار از میان ۳۲۰ مرد دارای ام اس که در این مطالعه حضور داشتند دارای اختلالات جنسی هستند.
نتایج مطالعه نشان داد که شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران حدود ۳۶ درصد است. محققان این مطالعه معتقدند شیوع اختلالات جنسی در مردان مبتلا به ام اس در ایران نسبتا بالا است. آنها می گویند که این بیماران باید به لحاظ اختلات جنسی غربالگری، تشخیص و درمان شوند.
نتایج این مطالعه که توسط تعدادی از محققان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، پژوهشگاه رویان، دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دانشگاه علوم پزشکی دزفول، دانشگاه علوم پزشکی اراک، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه شاهد و بیمارستان قائم رشت انجام شده در مجله Neurology and Therapy به چاپ رسیده است.
منبع:

1400/03/26
09:49:37
5.0 / 5
347
تگهای خبر: پژوهش , دانشگاه , شركت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما