با گرامیداشت شهید آوینی؛

دانشگاه سوره در هفته هنر انقلاب چه برنامه هایی دارد؟

دانشگاه سوره در هفته هنر انقلاب چه برنامه هایی دارد؟ به گزارش این با من دانشکده هنر سوره به همت معاونت پژوهشی دانشگاه سوره ویژه برنامه هایی را به مناسبت هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامیداشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی برگزار می نماید.به گزارش این با من به نقل از روابط عمومی دانشگاه سوره، به همت دانشکده هنر سوره و با همکاری معاونت پژوهشی، ویژه برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی در دانشگاه سوره برگزار می گردد.
یوسف خجیر معاون پژوهشی دانشگاه سوره اظهار داشت: همزمان با آغاز هفته هنر انقلاب اسلامی ویژه برنامه های گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی به همت دانشکده هنر دانشگاه سوره با همکاری معاونت پژوهشی، از روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ در دانشگاه سوره برگزار می گردد.
وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این برنامه ها ترویج هنر انقلاب، بازتاب توانمندی هنری دانشگاه سوره، اعضای هیأت علمی، استادان، دانش آموختگان و دانشجویان است.
خجیر در ارتباط با چگونگی برگزاری این ویژه برنامه ها اضافه کرد: ویژه برنامه های هفته هنر انقلاب اسلامی و گرامی داشت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی از روز جمعه ۲۰ فروردین ماه شروع می شود و تا روز چهارشنبه ۲۵ فرودین ۱۴۰۰ هم ادامه دارد؛ این ویژه برنامه به دو صورت حضوری و مجازی هم در بخش های مختلف برگزار می گردد.
وی افزود: ویژه برنامه های حضوری۳ اجراهای محیطی و پرفورمنس متروی شادمان، انقلاب و تئاتر شهر را در ایام جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ساعت ۱۳ الی ۱۹ را در بر می گیرد و همینطور نمایش فیلم مستند در ایام شنبه، یکشنبه، دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۸ تا ۱۰ در سالن سینمای دانشکده هنر سوره برگزار می گردد.
خجیر با اشاره به اینکه ویژه برنامه های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی شامل ۲۷ برنامه متفاوت در هفته می شود اظهار داشت: اولین ویژه برنامه های مجازی هفته هنر انقلاب اسلامی از روز شنبه ۲۱ فرودین ماه ساعت ۱۰ تا ۲۱ آغاز خواهد شد و به مدت ۵ روز تا روز چهارشنبه ۲۵ فروردین ادامه دارد؛ برنامه های روز شنبه شامل نشست های «معمار، جامعه و معماری در تمدن نوین اسلامی»، «حیات موسیقایی شهید آوینی و موسیقی در حوزه هنری انقلاب اسلامی» و «آسیب شناسی متن های نمایشی ساخته شده درباره‌ی رویدادهای سیاسی تاریخ ایران بعد از انقلاب، از منظرمؤلّفه های دراماتیک» می شود.
وی افزود: در روز یکشنبه هم نشست هایی با موضوعات «انقلاب و سینما(سینمای مستند فلسطین و نقش آن در مقاومت انقلابی)»، «تحول فیلمبرداری سینمایی بعد از آن انقلاب اسلامی»، «تصویراستعمارستیزی در ژانر تاریخی سینمای ایران»، «پنل گفت و گویی انقلاب اسلامی و سینمای ایران»، «میزگرد عرّفی و تحلیل رمان های برگزیده‌ی تاریخ ادبیات دفاع مقدّس از منظر مؤلّفه ها و ساختارهای دراماتیکف با هدف شناخت ظرفیت های نمایشی این آثار برای اقتباس»، نشست «مروری بر چهار دهه نقاشی انقلاب» و نشست و میزگرد تخصصی «کارتون انقلابی و انقلاب کارتون (بررسی سیرتطور کارتون انقلاب و جنگ تحمیلی در ایران از سال ۱۳۵۶ تا ۱۳۶۰)» و عرضه کارتون های انقلاب برگزار می گردد.
معاون پژوهشی دانشگاه سوره در ارتباط با ویژه برنامه های روز دوشنبه و سه شنبه اضافه کرد: نشست «جستاری بر جشنواره های عکاسی بعد از انقلاب اسلامی ایران»، «بازخوانی رساله کارشناسی ارشد عکاسی دانشگاه سوره» با عنوان «واکاوی روایت تصویری ساسان مویدی از بمباران های تهران در زمان جنگ تحمیلی با رویکرد نشانه شناسی اجتماعی»، نشست «تأثیرات انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی بر عکاسی مستند ایران»، نشست «نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات انقلاب، جنگ و دفاع»، نشست «وضعیت نمایشنامه نویسی کودک و نوجوان بعد از انقلاب اسلامی»، نشست «تحلیل جایگاه جشنواره ها در سینمای بعد از انقلاب»، نشست «نقد آثار انیمیشن دانشجویی با موضوعات انقلاب، جنگ و دفاع»، نشست «بهاران خجسته باد موسیقی انقلاب و سیر تحول آن» و نشست «تجلی آرمان های انقلاب اسلامی از منظر هنرهای سنتی و صنایع خلاق» هم طی این ۲ روز برگزار می گردد.
وی اضافه کرد: ویژه برنامه های روز چهارشنبه هم شامل برنامه «همگامان گرافیک انقلاب»، «رستاخیز حج در تصاویر کمال الدین شاهرخ»، نشست «چالش های عمده انقلاب اسلامی در برخورد باهنرهای ارتباط بصری تعاملی و جشنواره تئاتر فجر و تئاتر انقلاب» و نشست «مروری بر چهار دهه دیوارنگاری انقلاب» می شود. بخش مجازی ویژه برنامه ها علاوه بر نشست ها، نمایشنامه خوانی و پخش فیلم و اجراهای دانشجویان نمایش عروسکی را هم در بر می گیرد.

1400/01/18
11:52:32
5.0 / 5
881
تگهای خبر: پژوهش , تخصص , دانشجو , دانشكده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما