آئین نامه پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد ابلاغ گردید

آئین نامه پذیرش بدون آزمون فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد ابلاغ گردید به گزارش این با من ریاست دانشگاه آزاد اسلامی، آئین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در رشته های غیرپزشکی این دانشگاه را ابلاغ نمود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی "آیین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی" را به رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان ها ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص نخبه پروری و فراهم آوردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای کار و تلاش نخبگان و توجه معظم له در بیانیه گام دوم انقلاب درمورد پشتیبانی از جوانان مستعد و کارآمد بعنوان محور تحقق نظام پیشرفته اسلامی و در جهت تحقق سند دانشگاه آزاد اسلامی، «آیین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی» ابلاغ می شود.
در بخش دیگری از این بخشنامه آمده است: با توجه به اینکه ایجاد بستر لازم برای حمایت و هدایت از پژوهشگران جوان و نخبگان، از اولویت های راهبردی این دانشگاه است، امید است مسؤلان دانشگاه آزاد اسلامی در اجرای صحیح، دقیق و بهنگام این آئین نامه همکاریهای لازم را انجام دهند.
گفتنی است در هفتاد و دومین جلسه شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شد برای ایجاد وحدت رویه در پذیرش استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز در دانشگاه آزاد اسلامی، تمامی آئین نامه و دستورالعمل های در ارتباط با پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر، با عنایت به آخرین مصوبات شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی و اساسنامه و آئین نامه های باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تجمیع شوند.
در "آیین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در رشته های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی"، شرایط پذیرش بدون آزمون ورودی برای تحصیل در دوره های بالاتر (دوره های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، دوره کارشناسی ارشد و دوره دکتری تخصصی) اعلام شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، فرایند ثبت نام و پذیرش فارغ التحصیلان ممتاز برعهده مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی دانشگاه خواهد بود. پرونده استعدادهای برتر متقاضی استفاده از تسهیلات این آئین نامه، توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان تشکیل و بعد از راستی آزمایی و امتیازدهی پرونده های حائز شرایط در شورای هدایت مطرح خواهد شد. مصوبات شورای هدایت درمورد پذیرش متقاضیان و یا انجام مصاحبه علمی به مرکز سنجش، پذیرش و فارغ التحصیلی ابلاغ خواهد گردید تا نسبت به انجام فرایند مصاحبه، صدور سند پذیرش و معرفینامه به واحد دانشگاهی اقدام گردد.
این آئین نامه که به تأیید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه آزاد اسلامی رسیده، از نیمسال تحصیلی دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ برای پذیرش لازم الاجراست.
منبع:

1399/12/10
14:24:45
0.0 / 5
836
تگهای خبر: آزمون , پژوهش , تخصص , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما