فروش ۴ هزار میلیاردی محصولات نانویی پارسال

فروش ۴ هزار میلیاردی محصولات نانویی پارسال به گزارش این با من دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از فروش ۴ هزار میلیارد تومانی محصولات مبتنی بر فناوری نانو پارسال اطلاع داد.


به گزارش ایسنا، دکتر سعید سرکار ضمن اشاره به وضعیت ایران در حوزه فناوری نانو، با اشاره به اینکه با برنامه ریزی دقیقی که صورت گرفت، ایران در حوزه فناوری نانو یک جهش را تجربه کرد، اضافه کرد: ایران بعد از چین و آمریکا سومین کشوری بود که در حوزه نانو، سیاستگذاری و توسعه را شروع کرد و به علت شروع بموقع، سیاستگذاری درست، نیروی انسانی کارآمد و جوانان با استعداد، ایران در رتبه چهارم جهان در حوزه فناوری نانو قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه ایران طی یک دوره ۱۰ ساله جزء ۱۵ کشور برتر حوزه نانوفناوری قرار گرفت، اظهار نمود: ما هم اکنون از مجموعه های فناور، از ورود شرکت ها به صنعت و در زمینه صادرات از شرکتهای کوچک حمایت می نماییم. وظیفه ما، کمک به شرکتهای دانش بنیان نوپاست.
سرکار افزود: در سال گذشته، حدود ۴۰۰۰ میلیارد تومان فروش محصولات نانویی داشتیم و فقط از محل مالیات بر ارزش افزوده حدود ۴۰۰ میلیارد تومان به خزانه دولت واریز شد و این در شرایطی است که بودجه ستاد نانو حدود ۶۰ میلیارد تومان است.
دبیر ستاد نانو تصریح کرد: ما به دولت اعلام می نماییم که با سرمایه گذاری در حوزه نانو درآمدهای شما چندین برابر افزوده می شود و پیشبینی می شود که در سال ۱۳۹۹ فروش محصولات نانویی ما حدود ۹۰۰۰ هزار میلیارد تومان باشد.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، سرکار ضمن اشاره به برخی محصولات فناورانه نانو و وضعیت رو به رشد این صنعت اضافه کرد: حاصل اعتماد به جوانان با استعداد حوزه نانو فناوری سبب شده که امروز ما ۶ درصد از تولیدات نانو فناوری در دنیا را داشته باشیم.
منبع:

1399/11/18
10:32:13
0.0 / 5
932
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما