نمایشگاه CES 2021

سیستم خودران قایقرانی ولوو پنتا آماده ورود به جهان تجارت شد

سیستم خودران قایقرانی ولوو پنتا آماده ورود به جهان تجارت شد شرکت ˮولوو پنتاˮ از آماده شدن سیستم خودران قایقرانی خود اطلاع داد که می تواند مشکلات پیچیده قایقرانی را برطرف کند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت تابع "ولوو" معروف به "ولوو پنتا" (Volvo Penta)، از ورود تجاری سیستم خودران لنگراندازی قایق اطلاع داده است. این سیستم معروف به "Integrated Assisted Docking" برای کنترل مشکلات پیچیده ای طراحی شده است که بر سر راه راندن کشتی به سمت اسکله وجود دارد تا کار هدایت آن ساده تر شود.
هنگامی که یک قایق را به سمت اسکله هدایت می کنید، نوسانات بی انتها جزر و مد و باد، این کار را دشوار می سازد. بعلاوه، فقط تلاش نمی کنید تا قایق شما از صدمه حفظ شود، بلکه تلاش دارید تا به قایق شخص دیگری هم برخورد نکنید. هزینه اشتباه کردن می تواند قابل توجه باشد.
سیستم ولوو پنتا، با استفاده از ترکیب GPS، سنسورهای آنبرد و موقعیت یابی پویا، موقعیت قایق را می داند و تنظیماتی را انجام می دهد. کسی که وظیفه هدایت را بر عهده دارد، تنها باید سکان را در دست بگیرد و جهت کلی را نشان دهد تا سیستم، موقعیت های دشوار را کنترل کند.
دو سال پیش بود که ولوو پنتا برای اولین بار، این سیستم را طی مسابقاتی در سوئد به نمایش گذاشت. قایق آزمایشی که بین دو قایق تفریحی مسابقه ای قرار گرفته بود، توانست خویش را میان آنها هدایت کند.
این سیستم برای آینده سفرهای دریایی، بسیار مهم خواهد بود. از این گذشته، دادن توانایی راندن خودکار در راه مستقیم به یک قایق می تواند به ایمن تر شدن قایقرانی بیانجامد و گام دیگری برای داشتن کشتی های کاملا خودران به شمار برود.
منبع:

1399/10/23
23:24:10
0.0 / 5
1095
تگهای خبر: شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما