برای دانشجویان خارجی؛

هفتمین دوره آزمون زبان فارسی دانشگاهی

هفتمین دوره آزمون زبان فارسی دانشگاهی این با من: هفتمین دوره آزمون سامفای دانشگاهی در سه ماهه اختتام سالجاری در دانشگاه های کشور انجام می شود.به گزارش این با من به نقل از مهر، هفتمین دوره آزمون سنجش استاندارد مهارت های زبان فارسی «سامفای دانشگاهی» در سه ماهه آخر سال ۱۳۹۹ با همکاری معاونت گسترش زبان فارسی و ایران شناسی مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم و سازمان سنجش در دانشگاه های کشور برگزار می گردد.
سامفا نام اختصاری سنجش استانداردهای مهارت های فارسی مهمترین آزمون بسندگی در زبان فارسی است. سامفا به سنجش استاندارد مهارت های زبانی افراد، بدون اینکه در کجا و با چه کتابی زبان فارسی را یادگرفته اند، می پردازد.
سامفا در زبان فارسی، مانند آزمون های تافل و آیلتس در زبان انگلیسی است. این آزمون به همت مرکز همکاریهای علمی بین المللی، سازمان سنجش آموزش کشور و اداره کل دانشجویان غیرایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری استادان برجسته دانشگاه ها و مؤسسات علمی کشور طراحی و اجرا شده است.
همچنین این آزمون از امتیاز داشتن آزمون مهارت گفتاری هم برخوردار می باشد که بعد از ضبط تولیدات فارسی آموزان همراه با سایر مهارت های خوانداری، شنیداری و نوشتاری در سازمان سنجش آموزش کشور ارزیابی می شود.
آزمون سامفا یکی از ملاک های تحصیل در دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران است. طبق آئین نامه های مصوب، تمام دانشجویان غیرایرانی داوطلب تحصیل در دانشگاه های کشور باید در این آزمون شرکت نمایند.
این آزمون از دو بخش عمومی و دانشگاهی تشکیل شده است. از کاربردهای آزمون عمومی سامفا تعیین سطح تسلط زبان فارسی برای آن دسته از اتباع غیرایرانی است که قصد تحصیل در مدارس آموزش و پرورش، اقامت، کار و فعالیت تجاری، تأسیس دفاتر بین المللی و… در جمهوری اسلامی ایران دارند.
این آزمون حداقل ۳ بار در سال برگزار می گردد. این آزمون در داخل کشور و کرسی های زبان فارسی خارج ازایران به صورت همزمان برگزار می شود، این آزمون تنها آزمون رسمی زبان فارسی است که مورد تأیید دانشگاه ها و شرکتهای ایرانی و غیرایرانی است. سازمان سنجش آموزش کشور ایران، گواهی این آزمون را به دو زبان فارسی و انگلیسی صادر می کند که دارای اعتبار ۲ ساله است.


منبع:

1399/10/21
14:02:34
0.0 / 5
826
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما