ساخت یك مزرعه عمودی در دانمارك با توان تأمین همه نیاز سبزیجات كشور

ساخت یك مزرعه عمودی در دانمارك با توان تأمین همه نیاز سبزیجات كشور به گزارش این با من یک مزرعه عمودی در دانمارک که از انرژی بادی برای تأمین نیروی مورد نیاز خود بهره خواهد برد، قادر خواهد بود محصولات خویش را با آب کم و بدون احتیاج به استفاده از هرگونه سموم دفع آفات پرورش دهد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، یک مزرعه سرپوشیده عمودی جدید که در حومه شهر کپنهاگ دانمارک در حال ساخت است، بزودی سالانه ۱۰۰۰ تن سبزیجات تولید خواهد نمود.
این مزرعه با همکاری میان شرکت استارتاپی دانمارکی معروف به "نوردیک هاروست"(Nordic Harvest) و شرکت فناوری تایوانی "یس هلث گروپ"(YesHealth Group) که این امکان را فراهم می آورد که افراد در طول زمستان، محصولات زراعی را داخل خانه خود رشد دهند تا کشور نیازی به واردات آنها نداشته باشد، در حال توسعه است.
شرکت دانمارکی می گوید که این مزرعه عمودی که هر کدام برابر با مساحت ۲۰ زمین فوتبال وسعت خواهند داشت، می توانند کل تقاضای سبزیجات دانمارک را تأمین کنند.
فناوری این مزرعه عمودی توسط شرکت تایوانی تأمین می شود که دهه گذشته را به توسعه فناوری های مزارع عمودی مختص کرده است. این شرکت بزرگترین مزرعه عمودی را در تایوان و همینطور بزرگترین مزرعه عمودی چین را که غذای مجانی کارمندان یک شرکت را تأمین می کند، ساخته است.
در این مزرعه عمودی جدید، از فناوری کشت "هیدروپونیک"(hydroponics) استفاده خواهد شد که فناوری مورد استفاده در اغلب مزارع سرپوشیده یا گلخانه ها است. این فناوری اجازه می دهد تا محصولات با آب کم رشد کنند و نیازی به استفاده از هیچ گونه سموم دفع آفات نیست.
کشت هیدروپونیک یا "آب کشت"، شیوه کشت گیاه بدون خاک است. در این نوع کشت متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه گیری کرده و به جای خاک با استفاده از آبی که به گیاه داده می شود با افزودن عناصر ریزمغذی و درشت مغذی و نگه داشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی اثر مانند "پرلیت" عملاً احتیاج به خاک منتفی می شود. آب کشت، روشی است که نسبت به راهکارهای سنتی در کشاورزی مزیت های زیادی دارد. این فرآیند به آب کمتری نیاز داشته، کاملاً استریل است و بازدهی بیشتری هم دارد.
مساحت مزرعه جدید در دانمارک، بیشتر از ۶۹ هزار متر مربع خواهد بود و صرفا با انرژی باد کار می کند. از آنجائیکه خیلی از قسمت های این مزرعه خودکار است، هزینه های نیروی کار برای صاحبان آن هم کم است.
شرکت تایوانی که چراغ های ال ای دی مخصوص خویش را هم تولید کرده تا ضمن مصرف برق کمتر، به همان اندازه کارآمد باشند، با نصب آنها در این مزرعه تقاضای برق را می کاهد. این شرکت می گوید که قیمت محصولات این مزرعه که سبزیجات ارگانیک خواهد بود، با توسعه فناوری های این مزرعه کاهش خواهد یافت.
این شرکت تایوانی می خواهد سال آینده در سرتاسر جهان همچون دیگر کشورهای اروپایی و همینطور سنگاپور، فیلیپین، امارات، عربستان سعودی و آفریقای جنوبی گسترش یابد.1399/09/25
22:33:39
5.0 / 5
888
تگهای خبر: تخصص , شركت , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما