سنگ بنای پژوهش در دوران مدرسه گذاشته می شود

سنگ بنای پژوهش در دوران مدرسه گذاشته می شود به گزارش این با من وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سنگ بنای پژوهش در دوران مدرسه گذاشته می شود اظهار داشت: یک فرد در دوران مدرسه بیشترین اثرپذیری و پایدارترین نقش پذیری را دارد و سنگ بنای شخصیت در این دوره گذاشته می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در آیین تجلیل از دانش آموزان پژوهشگر و فناوران برگزیده که در وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید اظهار داشت: کوشش برای رفع نگرانی ها و کاهش بیم ها و اضطراب ها تلاشی است که جامعه انسانی چه در شکل فردی و چه جمعی به دنبال آن است.
وی ادامه داد: اگر بنا باشد این ظرفیت و کارکرد مستمر انسانی که تا آخرین روزهای زندگی انسان استمرار می یابد را بعنوان فعالیت مادر شناسایی نماییم، مسئولیت آماده کردن افراد برای چنین توانمندی هایی نظام تعلیم و تربیت است. سطح بلوغ افراد و اجتماع به میزان این ظرفیت و توانمندی بستگی دارد.
وزیر آموزش و پروش با اشاره به اینکه هرچه قدر توانایی جامعه برای تحقق اهداف و حل مساله بالاتر برود، توان ملی جامعه افزایش می یابد اظهار داشت: برای آنکه بتوانیم به این قابلیت دست یابیم به پژوهش نیاز داریم.
حاجی میرزایی افزود: پژوهش، جزء لاینفک زندگی انسانی است و بدون پژوهش زندگی کیفیت نخواهد داشت. پژوهش فهم دقیق روابط میان پدیده ها، روشن شدن مجهولات، بهره مندی موثر از معلومات برای کاستن از مجهولات، توانمندی جمع آوری اطلاعات، توانایی برای ساماندهی اطلاعات، تعمیم و صدمه شناسی است.
وی تصریح کرد: پژوهش، نیاز واقعی هرجامعه ای است و امروز در معیارهای حکمرانی شایسته گفته می شود یک حکمرانی شایسته توانایی حل مساله را به صورت پایدار دارد. پژوهش این مأموریت را برعهد دارد و جزو راهبردی ترین مأموریت هایی است که جامعه دنبال می کند.
وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ما سنگ بنای پژوهش را در دوران مدرسه می گذاریم اظهار داشت: یک فرد در دوران مدرسه بیشترین اثرپذیری و پایدارترین نقش پذیری را دارد و سنگ بنای شخصیت در این دوره گذاشته می شود.
حاجی میرزایی با اشاره به اینکه ما معلم پژوهنده، دانش آموز پژوهشگر و بیشتر از ۶۰۰ پژوهشسرا در سطح کشور داریم اظهار نمود: وقتی دانش آموزان به این حد از توانایی مسلط شدند بهتر می توانند آینده کشورشان را بسازند. اگر دانش آموز پژوهشگری داشته باشیم، در آینده دانشجوی توانمند و کسب و کار حرفه ای تری خواهیم داشت و روابط اجتماعی ما بهتر شکل می گیرد و توانایی حل مساله در جامعه افزایش می یابد.
وی تصریح کرد: آن دسته از مسائل حل می شوند که درک مشترکی برای حل مساله به وجود بیاید. اگر این تفاهم در سطح ملی شکل بگیرد توانایی حل مساله افزایش می یابد. ما به پژوهش بعنوان یک عنصر اساسی در ارتقای پایداری جمهوری اسلامی و ابزار راهبردی برای تحقق همه اهداف و آرمان هایی که مدنظر است نگاه می نماییم.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، در این مراسم با حضور خانواده شهید فخری زاده از «برنامه کشوری معلم پژوهنده دانشمند شهید فخری زاده» رونمایی گردید.
منبع:

1399/09/22
12:20:57
5.0 / 5
855
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما