رئیس جهاددانشگاهی :

چاره ای جز بهره مندی از نقش آفرینی دانشجویان در این شرایط نداریم

چاره ای جز بهره مندی از نقش آفرینی دانشجویان در این شرایط نداریم به گزارش این با من رئیس جهاددانشگاهی به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو پیامی صادر کرد و اظهار داشت: چاره ای جز بهره مندی از نقش آفرینی دانشجویان و دانشگاهیان برای عرضه راهکار جهت برون رفت از این شرایط نداریم.به گزارش این با من به نقل از جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی به مناسبت روز دانشجو پیامی صادر کرد.
متن پیام رئیس جهاددانشگاهی به این شرح است:
«۱۶ آذرماه یکی از روزهای افتخارآمیز در تاریخ کشورمان است که از آن بعنوان نماد آگاهی، پویایی و استکبارستیزی و نقطه عطف جنبش دانشجویی در ایران یاد می شود. روزی که نه تنها تداعی گر ایستادگی دانشجویان در مقابل استعمار غرب و مبارزه با دشمنان خارجی ملت ایران در آن مقطع زمانی است، بلکه چراغ راه جوانان باایمان و آگاه ایران و مشتاقان و شیفتگان عزت، استقلال و پیشرفت این مرزوبوم در هر زمان دیگر و تا به امروز بشمار می رود.
تاریخ و عبرت های آن، رکن اساسی و مبنای هندسه سیاسی جنبش های بانشاط و عدالت خواهانه دانشجویی است.
دانشجویان مؤمن و بیدار، با این ابزار قدرتمند و تحلیل درست سوابق دشمنی ها و سنگ اندازی های استکبار تا به امروز، گام برمی دارند.
امسال در شرایطی روز دانشجو را گرامی می داریم که دشمنان با نقشه شوم رژیم تروریست صهیونیستی و آمریکای جهانخوار؛ دانشمند مبتکر، عالم عامل و مدیر انقلابی برآمده از ساحت مقدس دانشگاه، شهید دکتر فخری زاده را هدف بغض و کینه شان قرار داده و به شهادت رساندند. این اقدام جنایت کارانه یک مرتبه دیگر اثبات کرد، امروز یکی از جلوه های مبارزه با استکبار در کنار ایستادگی، آزادی و آزادگی، حق طلبی و ظلم ستیزی، تکیه بر توان ملی، خودباوری و اعتماد به جوانان و دانشجویان این مرزوبوم است؛ اگر می خواهیم مسائل و مشکلات کشور را از پیش رو برداریم، چاره ای جز بهره مندی از نقش آفرینی دانشجویان و دانشگاهیان در جهت خودکفایی ملی و عرضه راهکار جهت برون رفت از این شرایط سخت نداریم.
نگاهی به سابقه شکل گیری نهاد انقلابی جهاددانشگاهی هم حکایت از آن دارد که دانشجویان جوان و باانگیزه نقش مؤثری در تشکیل آن داشته اند و عملکرد پرافتخار آنان در طول سالهای فعالیت این نهاد نشان داد انجام کارهای بزرگ با توان نیروهای دانشجویی و محققان جوان امکان پذیر است و آنها در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از دفاع مقدس گرفته تا ایجاد نهضت علمی در کشور پیشگام بوده اند و حضور با بصیرت آنان در تحولات اساسی جامعه می تواند خیلی از دل نگرانی های مردم را رفع کند.
این جانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، این روز را به دانشجویان آینده ساز میهن اسلامی، اساتید و دانشگاهیان بخصوص دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی جهاددانشگاهی تبریک عرض می نمایم و به نمایندگی از همکاران جهادگر خود تاکید می کنم فرزندان ملت در سنگر خدمت به ملت سرافراز ایران اجازه نخواهند داد تا لحظه ای حرکت رو به رشد تولید علم و فناوری در کشور متوقف شود.»منبع:

1399/09/17
09:26:15
5.0 / 5
936
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما