اعتراض به سازمان امور دانشجویان؛

نامه دانشجویان دكتری به وزیر علوم درباره آزاد سازی مدرك

نامه دانشجویان دكتری به وزیر علوم درباره آزاد سازی مدرك به گزارش این با من تعدادی از دانشجویان دكتری در نامه ای به وزیر علوم تحقیقات و فناوری خواهان رفع مشكلات بوجود آمده در آزادسازی مدرك دكتری خود شدند.به گزارش این با من به نقل از مهر، تعدادی از دانشجویان دکتری عضو کمپین مطالبات دکتری وزارت علوم، در نامه ای به دکتر منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری، خواهان رسیدگی به وضعیت عدم آزاد سازی مدرک دکتری خود توسط سازمان امور دانشجویان شدند.
متن نامه آنها به شرح زیر است:
با احترام به استحضار می رساند، آزادسازی مدرک دکتری دانشجویانی که از دوره فرصت مطالعاتی بهره برده اند به علت برخی مصوبات و بعضاً رویه های نانوشته سازمان امور دانشجویان با مشکلات تعریف نشده بسیاری همراه شده است. از مقام محترم وزارت خواهشمند است در اسرع وقت نسبت به مساله پیش آمده تصمیم گیری کنند.
دانشگاه های محل تحصیل و امور حقوقی سازمان امور دانشجویان، بدون اعلام و ابلاغ قبلی دانشجویان را مکلف کرده تا جهت آزادسازی مدرک دکتری، ابتدا نسبت به تسویه و پرداخت ارز دریافتی دوره فرصت مطالعاتی به نرخ روز اقدام نمایند.
این تکلیف جدید درحالی است که تا قبل از آن چنین الزامی وجود نداشته و بعد از رجوع حضوری و پیگیری مشخص شد که سازمان امور دانشجویان به دنبال تفکیک آزادسازی مدرک دکتری از دوره فرصت مطالعاتی بوده و مدعی است که فرصت مطالعاتی مشمول قانون لغو تعهد آموزش مجانی نبوده و آزادسازی آن با عدم کاریابی دولتی دانشجو امکان پذیر نیست.
لذا آزادسازی مدرک دکتری یا از راه بازپرداخت ارز به نرخ روز یا با پرداخت یکسال بیمه از سوی دانشجو امکان پذیر خواهد بود.
اِعمال و اجرای چنین مقرره ای؛
اولاً از آنجائیکه این مورد در هنگام پرداخت ارز به اطلاع دانشجویان نرسیده و از این مورد آگاهی نداشته اند، مشمول تخلف عمل نکردن به تعهدات بیان شده و مکتوب (از سوی سازمان امور دانشجویان) است.
ثانیاً تسری دادن این مصوبه به گذشته باعث نقض اصل عطف به ماسبق نشدن قوانین است.
ثالثاً حقوق مکتسب و قبلی دانشجویانی که بر مبنای مصوبات وقت سازمان به فرصت مطالعاتی رفته اند را ضایع می کند.
لذا از مقام محترم وزارت علوم خواهشمندیم با عنایت به رشد عجیب قیمت ارز در مدت اخیر و عدم ابلاغ این مورد توسط سازمان امور دانشجویان در هنگام تخصیص و پرداخت ارز به دانشجو، نسبت به احقاق حق دانشجویان دکتری که عمدتاً از نخبگان و دلسوزان کشور هستند، اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

1399/09/12
13:19:08
5.0 / 5
1082
تگهای خبر: آموزش , بیمه , حقوقی , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما