رییس سازمان زمین شناسی خبر داد

انجام ۱۰۰ هزار كیلومتر مربع اكتشافات معدنی تا آخر سال

انجام ۱۰۰ هزار كیلومتر مربع اكتشافات معدنی تا آخر سال به گزارش این با من رئیس سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی اعلام نمود: سال جاری در ۶ ماهه نخست ۵۰ هزار كیلومتر مربع اكتشاف ذخایر معدنی شامل شناسایی، پی جویی، اكتشاف عمومی و تفصیلی انجام شد كه این رقم تاپایان سال به ۱۰۰ هزار كیلومتر مربع خواهد رسید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا شهیدی اعلام نمود: بر مبنای برنامه دستیابی به هدف ۱۱۵ هزار کیلومتر مربع اکتشاف ذخایر معدنی برای سال جاری پیشبینی شده که با مشارکت بخش خصوصی و منابع عمومی دولت تا پیش از آخر دولت دوازدهم محقق خواهد شد.
وی تصریح کرد: تهیه نقشه زمین شناسی کاربردی در مقیاس های مختلف (خشکی و دریا) در ۶ ماهه ابتدایی ۹۹ بالغ بر ۳۰ ورقه نقشه - گزارش بود که نزدیک به ۶۴ درصد هدف کمی برنامه که ۴۷ ورقه نقشه - گزارش پیشبینی شده، تحقق یافت.
رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور اضافه کرد: این سازمان با استفاده از فناوری های روز دنیا و تجربه بومی سازی شده، تحول فزاینده ای را از لحاظ نرخ اکتشاف و شناسایی ذخایر جدید معدنی و رسیدن به رکورد جدید در دولت دوازدهم پیشبینی کرده است.
شهیدی با اشاره به اقدامات این سازمان در زمینه تهیه نقشه های مهندسی و مخاطرات زمین شناختی و زیست محیطی، تصریح کرد: هدف کمی پیشبینی شده برای سال جاری دستیابی به ۳۰ گزارش - ورقه نقشه است که در ۶ ماهه ابتدایی ۹۹ بالغ بر ۲۲ گزارش - ورقه نقشه به میزان نزدیک به ۷۵ درصد هدف برنامه محقق شد. سال گذشته، در حوزه تهیه نقشه های مهندسی و مخاطرات زمین شناسی مانند زلزله، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم و دریایی هم ۳۵ ورقه نقشه تهیه شد که تعداد نقشه های زمین شناسی کاربردی تهیه شده بالغ بر ۴۷ ورقه نقشه می شود که هدف تعیین شده را محقق کرد.
بر مبنای اعلام سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ضمن یادآوری میزان برداشت های ژئوفیزیک هوایی که برای سال قبل هدف گذاری شده بود به میزان ۳۰ هزار کیلومتر خطی، اظهار داشت: با انجام ۳۵ هزار کیلومتر خطی از برنامه هدف گذاری شده هم فراتر اجرا شد. سال جاری اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی (برداشت، پردازش، تعبیر و تفسیر، مدلسازی و معرفی مناطق امیدبخش) هدف ۳۵ هزار کیلومتر خطی تعریف شده که در نیمه نخست سال جاری نزدیک به ۶۳ درصد و به میزان ۲۲ هزار کیلومتر خطی تحقق یافت.
منبع:

1399/08/10
11:34:26
5.0 / 5
1410
تگهای خبر: اكتشاف , فناوری , كاربر , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما