اینترنت سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان مجانی شد

اینترنت سامانه های آموزش مجازی برای دانشجویان مجانی شد به گزارش این با من به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اینترنت مجانی برای همه دانشجویان كشور هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاه ها، از امروز فعال می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، مدارس و دانشگاه ها از هفته ابتدایی اسفندماه یعنی از همان زمان ورود ویروس کرونا به ایران تعطیل شدند و با تعطیلی کلاس ها، مبحث آموزش مجازی عنوان شد. اما یکی از مهم ترین چالش های آموزش آنلاین، دسترسی دانش آموزان و دانشجویان به اینترنت عنوان شد و اینکه شرکت در کلاس های آنلاین دانشگاهی نیازمند حجم بالایی از اینترنت است و برای دانشجویان هزینه بالایی خواهد داشت.
با ادامه دار شدن روند تعطیلی کلاس ها، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره اینترنت دانشگاه ها توضیح داد: سه بسته برای دانشگاه ها، دانشجویان و اساتید وعده داده بودیم که از آغاز مهر همه دانشگاه هایی که وزارت علوم به ما اعلام نموده باشد، سایت های آموزشی مورد نیازشان مجانی خواهد بود. بسته ای هم برای دانشجویان و اساتید برنامه ریزی کرده ایم که فرایند ثبت نام آن هم تا ابتدای مهر شروع می شود. وی همینطور از بسته های ۱۲۰ گیگابایتی برای اساتید دانشگاه ها اطلاع داد.
در این راستا آذری جهرمی امروز در توییتر نوشت: اینترنت «رایگان» برای همه دانشجویان کشور، در هنگام استفاده از سامانه های آموزش مجازی دانشگاهها، از امروز فعال می شود. ‏مشاهده فهرست سامانه ها فعلی مشمول طرح و همینطور ثبت نام سامانه های جدید توسط دانشگاه ها از راه سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات میسر است.
منبع:

1399/07/14
15:14:58
5.0 / 5
1215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما