شركت زیست فناوری چینی سینوواك اعلام كرد

واكسن ویروس كرونا تا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده خواهد شد

واكسن ویروس كرونا تا اوایل سال ۲۰۲۱ آماده خواهد شد این با من: شركت زیست فناوری چینی ˮسینوواكˮ(Sinovac) روز پنجشنبه گفت واكسن كرونا ویروس آن تا اوایل سال آینده برای جهانیان آماده خواهد شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از ای بی سی نیوز، "یین ویدونگ" (Yin Weidong) مدیر عامل شرکت سینوواک قول داد که اگر سومین و آخرین مرحله آزمایش واکسن شرکت خود بر روی انسان را به پایان رساند، برای فروش واکسن کرونای ابداعی این شرکت موسوم به "کروناواک"(CoronaVac) به سازمان غذا و داروی ایالات متحده مراجعه کند. "یین" اظهار داشت که واکسن آزمایشی به او تزریق شده است.
وی اظهار داشت: در همان ابتدا استراتژی ما تولید واکسن برای چین و ووهان بود؛ اما بلافاصله بعد از آن در ماه ژوئن و ژوئیه ما استراتژی خودرا برای تهیه واکسن در جهان تغییر دادیم. هدف ما تهیه واکسن برای ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سایر کشورها است.
"یین" اشاره کرد: بیش از ۲۴ هزار نفر در آزمایشات بالینی این شرکت در برزیل، ترکیه و اندونزی شرکت کرده و آزمایشاتی نیز برای بنگلادش و احتمالاً شیلی برنامه ریزی شده است. وی اظهار داشت که سینوواک این کشورها را به این علت انتخاب نموده است که به سبب جمعیت زیاد احتمال شیوع جدی تر بیماری در آنجا زیاد است.
"یین" اشاره کرد که وی نخستین کسی بود که ماه ها پیش واکسن آزمایشی را دریافت کرد، برای اینکه فاز یک و دو آزمایشات انسانی واکسن مذکور هیچ عوارض جانبی جدی نشان نداد. سینوواک همین طور بعد از مشاهده تعداد فزاینده موارد مبتلاشدن به کرونا در کودکان و سالمندان در سطح جهانی، در حال آزمایش دوزهای کمی از کروناواک بر روی کودکان و سالمندان در چین است.
"یین" اظهار داشت: سینوواک در ژوئن این تاییدیه را به همراه سینوفارم و کانسینو دریافت کرد و توانست ده ها هزار دوز کروناواک را در اختیار دولت پکن قرار دهد.
وی ادامه داد: کارمندان سینوواک واجد شرایط استفاده اضطراری از واکسن هستند برای اینکه شیوع بیماری در داخل شرکت و میان کارمندان توانایی تولید واکسن را از ما میگیرد.
مدیرعامل شرکت داروسازی چینی "سینوواک"(Sinovac) می گوید: ۹۰ درصد از خانواده های کارمندان این شرکت در چین، واکسن کووید-۱۹ ساخت این شرکت را دریافت کرده اند.
منبع:

1399/07/04
21:36:19
5.0 / 5
1568
تگهای خبر: شركت , فناوری , كودكان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما