مدیر آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اعلام كرد

جزئیات نحوه آموزش در سال تحصیلی جدید

جزئیات نحوه آموزش در سال تحصیلی جدید به گزارش این با من مدیركل امور آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی جزئیات وضعیت آموزشی دانشگاه در سال تحصیلی جدید را شرح داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر سید عبدالصمد طباطبایی نژاد با تاکید بر این که حفظ جان دانشجویان اولویت اول دانشگاه است، اظهار داشت: طبیعتا در شرایطی که با شیوع گسترده کرونا روبه رو هستیم، رویکرد دانشگاه عرضه آموزش های مجازی خصوصا در دروس نظریه برای تمام مقاطع دانشجویی است.‎ البته نیمسال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه برای دانشجویانی که در دانشگاه حضور دارند، شروع شده است.
وی از تاخیر احتمالی آغاز آموزش مجازی و یا حضوری دروس در بعضی رشته ها اطلاع داد و اضافه کرد: امکان دارد در بعضی رشته ها شروع کلاس ها به صورت مجازی و یا حضوری تا بازه یک هفته ای هم به تاخیر بیفتد.
مدیرکل امور آموزشی دانشگاه ‎در مورد دانشجویان جدیدالورود هم توضیح داد: اطلاع رسانی درباره دانشجویان جدیدالورود هم در هفته های آتی بعد از اعلام نتایج اولیه کنکور، معرفی نمره تراز و در ادامه انتخاب دانشجو و ثبت نام صورت خواهد گرفت.
اعلام نتایج پذیرفته شدگان طی شش تا هفت هفته آینده
‎دکتر طباطبایی نژاد با بیان این که نتایج نهایی پذیرفته شدگان جدید دانشگاه طی شش تا هفت هفته آینده اعلام خواهد شد، تصریح کرد: با عنایت به شرایط شیوع پاندمی کووید ۱۹ نمی توان برای دوماه آینده برنامه ریزی دقیقی کرد.
‎وی با اشاره به این که بعد از اعلام نتایج، ثبت نام ها به صورت آنلاین صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: بعد از اعلام نتایج، نحوه شرایط حضور فیزیکی دانشجویان از جانب دانشگاه به صورت رسمی اعلام خواهد شد. البته ثبت نام اولیه دانشجویان بطور قطع به صورت اینترنتی صورت خواهد گرفت.
‎دکتر طباطبایی نژاد با بیان این که آموزش های مجازی جایگزین آموزش های نظریه دانشجویان خواهد شد اظهار داشت: این مورد یکی از مصوبات شورای آموزشی دانشجویان دانشگاه است.
ضرورت حضور رزیدنت ها و اینترن ها در بخش های مختلف درمانی
‎وی از لزوم حضور رزیدنت ها و اینترن ها در بخش های مختلف درمانی اطلاع داد و اظهار داشت: بعضی از دروس عملی هم در صورت امکان به صورت مجازی برگزار می شود.
‎مدیرکل امور آموزشی دانشگاه عرضه دروس به صورت فیلم را یکی دیگر از راهکارهای موثر در آموزش ذکر کرد و اضافه کرد: باید تا جایی که امکان دارد با کمک روشهای مختلف ترددهای غیرضروری و حضور دانشجویان حذف شود و حضور دانشجویان به زمان محدودتری کاهش پیدا کند.
دکتر طباطبایی نژاد درباره اسکان دانشجویان خوابگاهی هم اظهار نمود: حضور دانشجویان طبق گروه بندی در خوابگاه ها با کمترین حجم و بیشترین بازدهی انجام می شود.
نحوه حضور دانشجویان کارآموزی و کارورزی و استیجرها
وی درباره دانشجویانی که هم اکنون در مقاطع کارآموزی و کارورزی در مقطع پایه کارشناسی تحصیل می کنند هم اظهار داشت: در شورای آموزش دانشجویان به دانشکده ها این اختیار داده شده تا زمان برگزاری دوره ها با حفظ ساعات درسی، ترددها کاهش پیدا کند و همانند دروس عملی هم ساعت کلی فعالیت ها حفظ تا مسایل ایمنی و مراقبتهای بهداشتی در بالاترین سطح صورت گیرد.
دکتر طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: امکان کوتاه کردن دروس کارآموزی و کارورزی با صلاحدید دانشگاه و دانشکده با حفظ ساعات درسی و عملی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه حضور دانشجویان استیجرها در بیمارستانها و مراکز درمانی امری ضروریست تصریح کرد: در مورد این دانشجویان هم کوتاه تر شدن زمان حضور هیچ منعی ندارد و این افراد می توانند خدمات را در ساعات کمتری در بخشها عرضه کنند.
وی بر لزوم حضور دانشجویان در بخش های کارآموزی پزشکی تصریح کرد و اظهار داشت: در مورد انترن ها، رزیدنت ها و دستیاران با عنایت به این که این گروه خدمات درمانی عرضه می دهند لازم است در بیمارستان ها حضور کامل داشته باشند.
نزدیک به یک سوم تا ۴۰ درصد دانشجویان نیازمند حضور در مراکز درمانی
وی تصریح کرد: حدودا نزدیک به یک سوم تا ۴۰ درصد دانشجویان نیازمند حضور در مراکز درمانی هستند و در مجموع در مورد ۳۰ تا ۴۰ درصد دانشجویان باید برنامه ریزی ها بگونه ای صورت گیرد تا حضور همزمان دانشجویان به حداقل برسد. باید به عددی برسیم که این حجم از ترددها و حضور در توان خوابگاه ها و دانشکده ها باشد.
وی با بیان این که در ترم جدید یک سوم دروس به صورت حضوری برگزار می شود، توضیح داد: در این ترم دروس به صورت تعاملی( ارتباط استاد و دانشجو) عرضه و تمامی برنامه های آموزشی ضمن توجه به ظرفیت خوابگاه ها توزیع می شود.
دکتر طباطبایی نژاد در انتها با اشاره به ارتقای چشم گیر آموزش های دانشگاه در مقایسه با ترم گذشته ابراز امیدواری کرد: پیشبینی می شود در ترم پیش رو خدمات مناسب تری در حوزه ارزشیابی آموزش عرضه شود.
منبع:

1399/06/24
14:06:13
5.0 / 5
1274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما