از سوی بنیاد نخبگان صورت میگیرد؛

پشتیبانی از دانشجویانی كه چالشهای صنعت را برطرف كنند

پشتیبانی از دانشجویانی كه چالشهای صنعت را برطرف كنند به گزارش این با من معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: یكی از برنامه های بنیاد، برگزاری رویدادهای مساله محور و پشتیبانی از دانشجویان مستعد برای رفع چالش های صنعت است.به گزارش این با من به نقل از مهر، دکتر حسن سالاریه معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان امروز در نشستی خبری که در محل معاونت علمی برگزار شد، درباب طرح های بنیاد ملی نخبگان توضیحاتی ارائه کرد.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اعلان اینکه بنیاد ملی نخبگان طرح های زیادی در امتداد پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای برتر دانشگاه ها در مقاطع مختلف دارد، اظهار داشت: طرح های شهیدان بابایی، طهرانی مقدم، احمدی روشنی، صیاد شیرازی، شهید شهریاری، شهید احدی، رهنمون، چمران در بنیاد ملی نخبگان برای پشتیبانی از دانشجویان برگزار می گردد.
سالاریه درباب طرح شهید بابایی اظهار داشت: با توجه به این که پشتیبانی از رویدادهای رقابتی مسئله محور از موضوعات مهمی در بنیاد ملی نخبگان محسوب می شود، درصدد برآمدیم تا دانشجویانی را که مشتاق رفع نیاز جامعه در امتداد تولید محصول هستند، در چارچوب طرح شهید بابایی حمایت نماییم.
وی اضافه کرد: اهداف این طرح در بنیاد ملی نخبگان ایجاد فضای با نشاط علمی در دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد و طلاب است.
سالاریه با اعلان اینکه مقرر است رویدادهای مختلفی در خصوص مسئله محور بودن توسط کارگزاران بنیاد ملی نخبگان برگزار شود، اظهار داشت: هدف این رویدادها آشنا کردن دانشجویان با نیازهای جامعه و صنعت، ترغیب آنها برای انجام کارهای گروهی، کمک به شبکه سازی نخبگان در تشکیل تیم هایی برای انجام کارهای بزرگ تر و تشویق نهادها برای رفع نیازشان بوسیله استعدادهای برتر است.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد: با برگزاری این رویدادهای رقابتی، اگر دانشجویان توانستند در شرکت های دانش بنیان مشغول به کار شوند، از حمایت های طرح شهید بابایی بهره مند خواهند شد.
سالاریه با تاکید بر اینکه رویدادهای رقابتی مسئله محور برای رفع نیازهای صنعت و جامعه به کمک دانشجویان و دانش بومی احتیاج دارند، اظهار داشت: رویدادهای مسئله محور توسط کارگزاران بنیاد ملی نخبگان برگزار می گردند و تیم های برگزیده از این رویدادها توسط بنیاد ملی نخبگان مورد حمایت قرار می گیرند.
وی با اشاره به مشکلات برگزاری برخی رویدادها اظهار داشت: به سبب اینکه این رویدادها صاحب صنعت ندارند و مبتنی بر نیاز واقعی طراحی نمی شوند به نتیجه نخواهند رسید اما رویدادهایی که این چنین توسط کارگزاران برگزار می گردند و توسط بنیاد مورد حمایت قرار می گیرند، می توانند نتیجه بخش و مثمر ثمر باشند.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر اینکه در این رویدادها مسائل شرکت های صنعتی متناسب با سطح دانش و بینش دانشجویان طراحی می شوند، اظهار داشت: این رویدادها دارای سقف زمانی هستند که دانشجویان در چارچوب تیم هایی باید مسائل مورد طرح شرکت های بزرگ را حل کنند و به محصول برسند.
وی اضافه کرد: یکی از رسالت های اصلی بنیاد ملی نخبگان شناسایی و توانمندسازی دانشجویان مستعد تحصیلی است که برگزاری رویدادهای مسئله محور می تواند توانایی آنها را در حل مسائل و چالش های یک صنعت به کار بگیرد.
سالاریه اشاره کرد: در همین راستا مقرر است مسابقه ای بعنوان یکی از رویدادهای بنیاد ملی نخبگان با عنوان رهنشان اجرا شود تا دانشجویان بتوانند در چارچوب تیم های دانشجویی در حل مسائل و چالش های چندین شرکت بزرگ صنعتی فعالیت می نمایند.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: تیم های برگزیده که موفق به رفع نیاز شرکت شدند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در چارچوب طرح های شهید بابایی و احمدی روشن برخوردار می شوند.
وی با اشاره به برگزاری رویدادهای برنامه ریزی شده در بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: مقرر است بیش از ۱۰ رویداد مسئله محور از طرف بنیاد ملی نخبگان توسط کارگزاران اجرا شود تا دانشجویان که در امتداد حل مسائل گام برمی دارند، مورد حمایت قرار گیرند.
سالاریه با اشاره به دیگر طرح های بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: طرح شهید صیاد شیرازی برای نظام وظیفه طراحی و اجرا شده است؛ طرح طهرانی مقدم تامین کننده نیروی انسانی شرکت ها و اشتغال دانشجویان و نخبگان است.
معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: طرح شهید شهریاری در امتداد جذب نخبگان برای هیئت علمی، طرح شهید احدی ورود به دوره های فوق لیسانس و دکترا بدون آزمون، طرح شهید رهنمون ارائه وام مسکن به فارغ التحصیلان، طرح احمدی روشن برای دانشجویان کارشناسی و دکترا و طرح شهید چمران مربوط به دانشجویان پسادکترا است.
وی اظهار داشت: این طرح ها در بنیاد ملی نخبگان در امتداد استفاده از استعدادهای برتر دانشجویی اجرایی می شوند.


منبع:

1399/06/18
13:48:06
5.0 / 5
1690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما