مشاركت بالای استارتاپ ها در نخستین نمایشگاه مجازی كشور در حوزه فناوری

مشاركت بالای استارتاپ ها در نخستین نمایشگاه مجازی كشور در حوزه فناوری به گزارش این با من رئیس پارك فناوری پردیس با بیان این كه بیش از 20 هزار نفر در رویدادهای نوآوری حضور دارند، اظهار داشت:  اینوتكس یكی از عناصر فعال اكوسیستم نوآوری است و نهمین دوره آن بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی كشور از امروز شروع به كرد، درحالی كه صدها استارتاپ در آن مشاركت دارند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در افتتاحیه نهمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس۲۰۲۰ که به صورت مجازی در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد، با اعلان اینکه از ۹ سال پیش که در زمینه برگزاری نمایشگاه اینوتکس شروع به فعالیت کردیم، امروز این نمایشگاه به بلوع خود رسیده است، اضافه کرد: اینوتکس از همان ابتدا فرزند زمان خودش بود؛ آن زمان که کشور نیاز به انتقال تکنولوژی داشت اینوتکس هم با محوریت انتقال تکنولوژی و رفع نیاز کشور آغاز به کار کرد، ولی پس از آن نیز موضوع صادرات عنوان شد که اینوتکس با محوریت صادرات و همکاریهای فناورانه بین کشورها انجام شد.
وی با تاکید بر اینکه اینوتکس در زمینه صادرات و همکاریهای بین المللی محصولات شرکت های دانش بنیان نقش آفرینی کرده است، اظهار نمود: از سال ۹۳ اینوتکس با موضوع پیشرفت های کشور و ایجاد اکوسیستم فناوری و نوآوری انجام شد و از همان زمان موضوع شتابدهنده های نوآوری، استارتاپ ها، صندوق های نوآوری و خطر پذیر عنوان شد که این فرهنگ سازی در اینوتکس نیز به وجود آمد.
صفاری نیا، با اعلان اینکه از همان زمان صدها و هزاران تیم به کارهای نوآورانه در دانشگاه ها وارد شدند، افزود: دغدغه فعالیت استارتاپی که محرک اکوسیستم نوآوری هستند، شروع شد و عملا با رویدادهای نوآورانه ای که توسط پارک فناوری پردیس برگزار شد، برمبنای آخرین آمار بیش از ۲۰ هزار نفر در بیش از ۶۰ شهر کشور شرکت داشتند که این نشان میدهد عملا جریان نیروی انسانی وارد اکوسیستم نوآوری شده است.
رئیس پارک فناوری پردیس با تاکید بر اینکه از همان ابتدا دانشگاه ها در کنار پارک ها و مراکز رشد فعالیت خود در زمینه نوآوری را آغاز کردند، تصریح کرد: امروز با فعال شدن عناصر کلیدی نوآوری در کشور شاهد می باشیم که اینوتکس توانسته محفلی برای جمع شدن بازیگران اکوسیستم نوآوری در امتداد هم افزایی و پیشرفت کشور باشد.
صفاری نیا با تاکید بر اینکه شرکت های دانش بنیان بدون شبکه سازی و عناصر اکوسیستم نوآوری نمی توانند نقشی ایفا کنند و باید در تعامل کامل با نهادهای تامین مالی، بازار و شرکت ها باشند، اضافه کرد: نمایشگاه نوآوری و فناوری اینوتکس به این اکوسیستم فناوری ونوآوری توجه ویژه ای کرده تا جریان هم افزایی در اکوسیستم نوآوری اتفاق بیفتد. اینوتکس یکی از عناصر فعال اکوسیستم نوآوری است که امسال بعنوان نخستین نمایشگاه مجازی برگزار می گردد و با این وجود صدها استارتاپ در آن مشارکت دارند.
وی با تاکید بر اینکه هم اکنون هزاران نفر این نمایشگاه را دنبال می کنند، خاطر کرد: این نشان میدهد که اینوتکس بعنوان یکی از اجزای اکوسیستم نوآوری نقش افرینی کرده است.
بگفته رئیس نمایشگاه اینوتکس، نمایشگاه امسال جریان زیست بوم را دنبال می کند، درحالی که مشارکت عناصر اکوسیستم نوآوری در این نمایشگاه آنلاین بیش از سال های گذشته است.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، نهمین نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۰ از امروز تا شنبه به صورت مجازی برگزار می گردد.
منبع:

1399/05/22
22:26:42
5.0 / 5
1548
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما