جزئیات دستوالعمل بهداشتی آزمون دكتری

جزئیات دستوالعمل بهداشتی آزمون دكتری این با من: سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از آغاز شركت در فرم خود اظهاری داوطلبانه مبتلا یا مشكوك به ویروس كرونا از روز جمعه سوم مرداد ماه آگاهی داد.


فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات دستورالعمل پروتکل بهداشتی آزمون دکتری سال ۹۹ پرداخت و اظهار نمود: بر طبق آخرین اطلاعات درباب راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در حوزه های برگزاری آزمون، انتظار می رود مواردی که برای حفظ سلامتی آنها، سایر داوطلبان و خانواده های مهمست را رعایت کنید.
ایشان سپس اشاره کرد: طبق پروتکل بهداشتی داوطلبان باید زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند و بموقع در محل آزمون حضور داشته باشند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود و داوطلبان برای پیش گیری از تجمع، حضور خودرا به دقایق پایانی موکول نکنند.
بگفته وی، داوطلبان باید از تردد بی مورد در محل آزمون جداً اجتناب کنند و هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند.
زرین اشاره کرد: همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از شروع ورود به حوزه برگزاری آزمون تا اختتام برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
بگفته سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور، حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی همچون تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و... خودداری خواهند کرد. بدین سبب اکیدا سفارش می شود داوطلبان به جز از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی، سایر وسایل را همراه نداشته باشند.
وی اشاره کرد: به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون فوق سبب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد و داوطلبلن در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جدا اجتناب کنند.
زرین اضافه کرد: داوطلبان از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون اجتناب کنند و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: داوطلبان در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت کنند و در آخر آزمون تا زمان اعلام خروج از سالن توسط عوامل اجرایی همچنان بر صندلی خود مستقر باشند. ضمن اینکه به پیام هایی که حاوی نکات اجرایی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: لوازم التحریر مورد نیاز از قبیل مداد، تراش و پاک کن به همراه داشته باشید. تاکید می شود رد و بدل کردن این لوازم در جلسه آزمونتخلف شمرده می شود. همین طور پاک کردن و ضدعفونی کردن دست پس از درج اثر انگشت در پاسخنامه با پدالکلی (که توسط حوزه امتحانی تحویل داده می شود)حتما صورت گیرد.
وی ادامه داد: داوطلبان اهتمام کنند از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنند.
وی اشاره کرد: بمنظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون دکتری سال ۱۳۹۹ که گرفتار بیماری کرونا شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ نموده است. بر این اساس داوطلبانی که علایم بیماری آنها از تاریخ ۲۸ تیر ۹۹ به صورت قطعی تایید شده است از روز جمعه سوم تا روز شنبه ۴ مرداد با مراجعه به درگاه اینترنتی این سازمان (بخش آزمون دکتری) فرم خوداظهاری را تکمیل و گواهی در خصوص داشتن بیماری کرونا (تاییدیه بیمارستان و یا نتیجه تست یا آزمایش در خصوص مثبت بودن به ویروس کرونا) را در بخش مورد نظر بارگذاری کنند.
زرین اضافه کرد: داوطلبانی که فرم فوق را تکمیل کنند بر طبق دستورالعمل های وزارت بهداشت از سایر داوطلبان جدا شده و آزمون آنها در یکی از بیمارستانهای تعیین شده فقط در شهرهای محل آزمون به همراه سایر داوطلبان مبتلا به بیماری کرونا انجام خواهد شد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در آخر اشاره کرد: همه داوطلبان آزمون فوق لازم است از روز سه شنبه هفتم مرداد ۹۹ به سامانه خودارزیابی بیماری کرونا به آدرس https: //salamat.gov.irمراجعه و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام نمایند و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون تحویل دهند.
منبع:

1399/05/02
17:17:11
5.0 / 5
1847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما