دبیر ستاد خیرین وزارت علوم خبر داد

مشاركت خیرین برای بازسازی و ارتقای خوابگاه های دانشجویی

مشاركت خیرین برای بازسازی و ارتقای خوابگاه های دانشجویی به گزارش این با من مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم از مشاركت خیرین آموزش عالی جهت بازسازی و ارتقای خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های كشور اطلاع داد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دکتر حسین عسکریان ابیانه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: در ادامه وبینارهایی که با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، امروز (دوشنبه) جهت تکمیل و اجرایی شدن مابقی تعهدات خیرین آموزش عالی، نشستی با حضور دکتر جمشید اسماعیلی مدیر کل دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم، دکتر عبدالحسینی عضو ستاد خیرین وزارت علوم، ابراهیمی مدیرعامل کارخانه پاکشوما و مهندس قلم چی رئیس بنیاد قلم چی و با حضور مسؤلان صندوق رفاه دانشجویان در محل ستاد خیرین وزارت علوم برگزار گردید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در طرح مشترک صندوق رفاه دانشجویان و ستاد خیرین وزارت علوم قرار بر این شد که اعتبار صد میلیارد تومانی به دانشگاه هایی تعلق گیرد که ۳۰ درصد آنرا خیرین و ۳۰ درصد توسط دانشگاه هایی که در طرح شرکت کردند تقبل شود و ۴۰ درصد توسط صندوق رفاه دانشجویان و در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان صرف ارتقای خوابگاه های درجه ۴ و ۵ شود.
در جلساتی که با حضور مقام محترم وزارت علوم و دانشگاه ها و ستاد خیرین برگزار گردید تعهد ستاد خیرین وزارت علوم مبلغ ۳۰ میلیارد تومان بود که این مبلغ مهیا شد و در این جلسات فهرست خوابگاه های نیازمند بازسازی و تجهیز در اختیار خیرین آموزش عالی قرار گرفت تا خیرین مشخص کنند در تجهیز و ارتقا کدام خوابگاه ها مشارکت خواهند داشت.
در این طرح دکتر آسپرورین، دکتر مصلی نژاد، مهندس جمیلی، شاه حسینی، ابراهیمی و مهندس قلم چی و تعداد از خیرین در جلساتی که با ستاد خیرین وزارت علوم داشتند خوابگاه های مورد نظر را مشخص کردند که تعداد این خوابگاه ها ۳۰ عدد بود و کلیه خوابگاه های درجه ۵ و برخی از خوابگاه های درجه ۴ را در برگرفت.
در نشست امروز که در جهت تکمیل وضعیت خوابگاه ها برگزار شد، مسؤلان صندوق رفاه دانشجویان گزارشی از فعالیتهای انجام شده در مورد ارتقای خوابگاه های دانشجویی عرضه کردند و تفاهم نامه چهارجانبه ای میان رئیس دانشگاه، صندوق رفاه دانشجویان، خیران و ستاد خیرین وزارت علوم برای خوابگاه های تعیین تکلیف شده به مرحله امضاء و اجرایی شدن رسیده است.
در ادامه فهرست خوابگاه های باقیمانده که همگی درجه چهار بودند بررسی و تعیین تکلیف شد و در انتها از دو خیر بزرگ حاج آقا ابراهیمی و مهندس قلم چی با اهدای لوح و هدایایی تقدیر گردید و مقرر گردید در انتها تابستان ۱۳۹۹ گزارش خوابگاه های که بازسازی شده اند در جلسه ای با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام گردد.
منبع:

1399/04/30
15:27:43
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما