تكلیف نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد در هرمزگان مشخص شد

تكلیف نحوه برگزاری امتحانات دانشگاه آزاد در هرمزگان مشخص شد این با من: هرمزگان بخشنامه مربوط به امتحانات نیمسال دوم امروز صادر شد. طبق این بخشنامه امتحانات در چهار هفته از تاریخ 24 خردادماه لغایت 19 تیرماه انجام می شود. برمبنای بند 7 بخشنامه مذكور امتحانات در شهرستان هایی كه در این بازه از لحاظ كرونا وضعیت قرمز دارند به صورت غیرحضوری خواهد بود. بدین سبب نحوه برگزاری امتحانات اختتام ترم در بندرعباس منوط به نظر ستاد كرونای استان است كه احتمالاً فردا یا پس فردا اعلام و نتیجه قطعی به آگاهی دانشجویان خواهد رسید.این پیامی است که بعضی از اساتید دانشگاه آزاد بندرعباس بعد از انتشار مصاحبه ریاست دانشگاه آزاد بندرعباس برای دانشجویان ارسال کرده اند.

درحالی که بعضی از خبرگزاری ها از برگزاری قطعی امتحانات به صورت غیرحضوری سخن می گویند ریاست این دانشگاه اعلام نموده است برمبنای ابلاغیه سازمان مرکزی دانشگاه آزاد، آزمون اختتام ترم دانشجویان این دانشگاه در شهرستان های با وضعیت قرمز به صورت غیرحضوری و به شکل مجازی برگزار می شود.

احسان کامرانی اضافه کرد: تاریخ برگزاری هر کدام از آزمون به اطلاع دانشجویان رسیده است و معیار وضعیت شهرها نیز اعلام ستاد کرونا در استان هرمزگان در آن روز است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان عنوان کرد: زیرساخت های خوبی در زمینه برگزاری کلاس های مجازی در استان فراهم شده و برگزاری امتحانات به شکل مجازی نیز میسر است و مشکلی دراین زمینه وجود ندارد.

اعلام وضعیت استانها برمبنای شدت و ضعف با رنگ های سبز، سفید، زرد و قرمز مشخص می شود و این آمار رنگی هر هفت روزبه روز رسانی می شود.

بر اساس اعلام ریاست دانشگاه، امتحانات در شهرهای قرمز بطور قطع به صورت غیرحضوری خواهد بود، اما با توجه به این که هم اکنون برخی شهرستان های استان هرمزگان قرمزرنگ است امکان دارد در بروز رسانی پیش رو در روز دوشنبه تغییری در تصمیم حضوری یا غیرحضوری بودن امتحانات داشته باشد؛ هرچند بنظر می رسد با ورود به پیک جدید شرایط هرروز بدتر می شود.

دانشجویان اما در بین اخبار خبرگزاری ها و پیام های ارسال شده در گروه های درسی شان از جانب اساتید، نمی دانند کدام یک درست است.

از طرفی متن اخبار برگزاری صددرصدی امتحانات به صورت غیرحضوری را تائید می کنند و از سویی پیام اساتید بر این نکته تاکید دارد که تا چند روز آینده نتیجه قطعی و نهایی اعلام خواهد شد.

در این خصوص مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد واحد بندرعباس در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: باتوجه به شرایط موجود در استان هرمزگان، اگر روند مبتلاشدن و شیوع ویروس کرونا همچنان صعودی باقی بماند، امتحانات به صورت غیرحضوری برگزار می شود.

علی بحرینی اضافه کرد: دانشگاه تمام تلاش خودرا کرده است تا دانشجویان ازنظر سلامتی و مبتلاشدن به بیماری نگرانی نداشته باشند، هرچند دانشگاه، همچنان آماده برگزاری امتحانات به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی است.

وی در آخر اظهار داشت: دانشجویان نگران نباشند، باتوجه به شرایط و روند صعودی بیماری در هرمزگان احتمال برگزاری امتحانات به صورت غیرحضوری بسیار زیاد و تقریباً قطعی است.

بنا به اعلام استاندار هرمزگان برمبنای تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و بخشنامه سازمان دانشگاه آزاد اسلامی در شهرستان هایی که زمان امتحانات وضعیت قرمز داشته باشند، امتحانات این واحدهای دانشگاهی به صورت غیرحضوری خواهد بود.

منبع:

1399/03/16
13:19:07
5.0 / 5
2376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما