تولید لوله های نانویی كه صدای تولیدی آنها در حد نفس كشیدن انسان است

تولید لوله های نانویی كه صدای تولیدی آنها در حد نفس كشیدن انسان است این با من: پژوهشگران یكی از گروه های صنعتی با بهره گیری از فناوری نانو لوله های بی صدایی ساخته كه میزان صدای انتشار یافته از آن در حد نفس كشیدن انسان است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، تاسیسات ساختمان همیشه با چالش ایجاد آلودگی صوتی روبرو بوده است که لوله های آب و فاضلاب همچون بخش هایی هستند که می توانند سبب بروز صدا در داخل ساختمان شوند؛ چونکه این لوله ها معمولا به صورت غیرمدفون در فضاهای آپارتمانی استفاده می شود که بنا بر این صداهای ناخواسته به محیط زندگی منتقل می شود.
برای حل این مشکل، یکی از گروه های صنعتی مبادرت به تولید لوله های سه لایه کرده است که با بهره گیری از فناوری نانو میزان صدای تولید شده در این لوله ها به شکل شایان توجهی کاهش یافته است.
بطور میانگین و در سیستم های لوله کشی معمولی، میزان صدای تولیدی توسط لوله های فاضلابی در هنگام عبور فاضلاب، بین ۳۰ تا ۵۰ دسی بل است در حال که حدمجاز عبور صدا طبق استاندارد کمتر از ۳۰ دسی بل است، لوله هایی تولید شده از طرف این گروه صنعتی ۱۸ دسیبل صدا را عبور می دهد. این مقدار صدا، حدودا مشابه صدا نفس کشیدن انسان است.
کشورهای اروپایی از دو استاندارد متفاوت برای ارزیابی سیستم های تأسیساتی ساختمان استفاده می نمایند. یکی استاندارد۴۱۰۹ DIN کشور آلمان است که در آن حداکثر مجاز برای صدای انتشار یافته را برابر ۳۰ دسی بل قرار داده و دیگری استاندارد VDI ۴۱۰۰، مربوط به انجمن مهندسان آن کشور بوده و حداکثر مجاز را ۲۰ دسی بل معرفی کرده است.
به گزارش روابط عمومی ستاد نانو، افزودن پرکننده ها به محصولات پلیمری موجب افزایش شکنندگی در لوله هایی از این جنس، به خصوص در دمای پایین تر از ۵ درجه سانتی گراد می شود ولی با افزودن نانوذرات و قرار گرفتن این مواد بین ذرات پر کننده، ضربه پذیری و خواص الاستیک لوله ها نیز بهبود می یابد. درواقع در ساخت این لوله ها، با به کار بردن نانو مواد علاوه بر کاهش قابل توجه صدای ایجاد شده، خواص مکانیکی آن همچون مقاومت در مقابل ضربه و کاهش شکنندگی نیز بهبود یافته است.
منبع:

1399/03/03
14:44:01
5.0 / 5
2648
تگهای خبر: انجمن , فناوری , محصولات , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما