رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها :

فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها

فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها به گزارش این با من رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: این روزها هم گهگاه، خبرهایی از فعالیت گروه هایی با تفكرات چپ گرایانه در دانشگاه ها، شنیده می شود كه در ظاهر دغدغه عدالت دارند.به گزارش این با من به نقل از مهر، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به شهید مجید شریف واقفی نوشت: زندگینامه شهید مجید شریف واقفی که نامش بر سر در «دانشگاه صنعتی شریف» ثبت شده و فراز و نشیب های فعالیت تشکیلاتی و مبارزاتی او، می تواند برای دانشجویان امروز ما درس آموز باشد.
وی افزود: شریف واقفی، نماد دانشجوی نخبه و فعالی است که معتقد بود وظیفه دانشجویی، فقط در درس خواندن خلاصه نمی گردد. دانشجوی مسلمان باید به مسائل جامعه خود حساس باشد، آنها را تحلیل کند و نسبت به آنها واکنش نشان دهد.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: خاصیت دیگر این شهید این بود که آرمانخواهی عدالت خواهانه اش ابتنای بر ایدئولوژی های موهوم چپ گراها نداشت و نگذاشت این آرمان مهم و فعالیت تشکیلاتی و مبارزاتی او، با کنار گذاشتن تفکر اسلامی به انحراف کشیده شود.
وی افزود: این روزها هم گهگاه، خبرهایی از فعالیت گروه هایی با تفکرات چپ گرایانه در دانشگاه ها، شنیده می شود که در ظاهر دغدغه عدالت دارند؛ اما تجربه تاریخی نشان داده است، این تفکر هنگامی که به عرصه سیاسی ورود کرده، برای دانشجویان، مردم و کارگرانی که مداوم از آنها سخن می گویند، جز خون ریزی و قتل و کشتار ارمغانی نداشته است.
رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: شهید مجید شریف واقفی هم در واقع مغضوب این جریان است. او مبارزه با بی عدالتی را در ذیل تفکر اسلامی و از مسیر صحیح دنبال می کرد. سازمان منافقین نیز بااینکه خودش را اسلامی می نامید اما تاکید این سازمان بر ایدئولوژی های ضاله که عملا خوانش فردی و ناصحیح از اسلام را به همراه داشت، سبب شد تا او که از اعضای این سازمان بود، ترور شود.
وی افزود: اعضای تشکل های دانشجویی مختلف هم باید مراقب باشند تا تشکیلات، همانطور که رهبر انقلاب تاکید نمودند، معبد باشد نه معبود. اگر این چنین نباشد، تفکر اسلامی به کنار می رود و حفظ تشکل به هر قیمتی و پیاده سازی اهداف مغرضانه بعنوان هدف قرار می گیرد. در این صورت انحراف و استحاله قطعی است. کما اینکه در تاریخ جنبش دانشجویی هم شاهد بودیم، تشکل های دانشجویی که روزی برای پیاده کردن اسلام شکل گرفته بودند، چطور در مقابل نظام اسلامی، صف کشیدند و از اهداف گذشته خود بازگشتند.


منبع:

1399/02/20
18:51:39
5.0 / 5
2804
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما