كشیدن ترمز پیشرفت سرطان با روش ابداعی دانشمندان آمریكایی

كشیدن ترمز پیشرفت سرطان با روش ابداعی دانشمندان آمریكایی به گزارش این با من دانشمندان ˮمركز سرطان راگل دانشگاه میشیگانˮ(University of Michigan Rogel Cancer Center) یك مكانیسم مهم ˮترمزˮ را شناسایی كرده اند كه می تواند پیشرفت انواع مختلف سرطان را متوقف نماید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از یورک الرت، کلید موفقیت دانشمندان در این مطالعه در مرکز پروتئین فسفاتاز ۲(Protein phosphatase 2) یا PP2 که با نام اختصاری PP2A هم شناخته می شود، بود. پروتئین فسفاتاز ۲ نوعی آنزیم تولید شده توسط بدن انسان است که قادر به متوقف کردن رشد تومور است.
پروتئین فسفاتاز ۲ یک آنزیم است که در انسان توسط ژن "PPP2CA" کدگذاری می شود. این آنزیم یک پروتئین فسفاتاز هتروتریمریک است که در تمامی نقاط بدن بیان می شود و بخش بزرگی از فعالیت فسفاتازی را در سلول های یوکاریوت ها بر عهده دارد.
پروتئین فسفاتاز ۲ نوعی آنزیم تولید شده توسط بدن انسان است که با شکستن پروتئین های استفاده شده توسط سرطان برای تکثیر، قادر به متوقف کردن رشد تومور است.
دانشمندان مدت ها بود می دانستند که بعضی از ترکیبات به نام "اس ام ای پی ها"(SMAPs) که مخفف جمله "فعال کننده مولکول های کوچک PP2A" است قادر به افزایش فعالیت PP2A هستند و به آن در از بین بردن سلول های سرطانی و کاهش تومورها کمک می نماید. با این وجود، آنها درک دقیقی از مکان پروتئینی که در آنجا این ترکیبات با آن در تعامل هستند، نداشتند.
برای حل این مساله محققان از نوع خاصی از میکروسکوپ برای تولید یک مدل سه بعدی از یک مولکول که در نقاط معینی به پروتئین PP2A متصل می شود، استفاده کردند و به آن اجازه دادند تا رشد تومورها را متوقف نماید.
"درک تیلور"(Derek Taylor) محقق ارشد این مطالعه اظهار داشت: تصاویر سه بعدی که ما از ملکول "دی تی-061 " (DT-061) که به PP2A متصل است، داریم به ما اجازه می دهد برای نخستین بار ببینیم که چگونه قطعات مختلف پروتئین توسط این ترکیب جمع آوری و تثبیت شده است.
از آنجایی که PP2A در سایر بیماری ها مانند بیماری های قلبی عروقی و بیماری های عصبی مانند آلزایمر هم مهار می شود، تیلور امیدوار است حالا که ساختار ملکول"دی تی-061 " شناخته شده است بتواند از آن برای توسعه ترکیباتی که می توانند در درمان طیف گسترده ای از بیماری ها موثر باشد، استفاده کنند.1399/02/08
15:32:44
5.0 / 5
2800
تگهای خبر: دانشگاه , محقق , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما