معاون دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام كرد

تمهیدات برای دفاع غیرحضوری پایان نامه ها

تمهیدات برای دفاع غیرحضوری پایان نامه ها به گزارش این با من معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اعلام نمود: باتوجه به تعطیلی دانشگاه ها به سبب پیش گیری از گسترش شیوع ویروس كرونا در كشور، بر طبق بخشنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، امور آموزشی همچون برگزاری كلاس ها به صورت مجازی و همین طور دفاع از پایان نامه ها، به صورت نیمه حضوری و غیرحضوری (مجازی) اجرا می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر آرش میراب زاده در این زمینه اظهار نمود: تمهیدات لازم برای اجرای بخشنامه معاونت آموزشی وزارت بهداشت كه اواخر هفته گذشته ابلاغ گردید، برنامه ریزی شده و امور آموزشی دانشجویان باتوجه به شرایط كرونایی و ضرورت تعطیلی دانشگاه ها، بوسیله نرم افزارها و سامانه های مربوطه و با پشتیبانی و حمایت مدیران گروه های آموزشی، مدیریت آموزشی و تحصیلات تكمیلی انجام می شود.
وی در مورد چگونگی اجرای برنامه دفاع از پایان نامه دانشجویان طبق دستورالعمل ابلاغی، اظهار داشت: دفاع از پایان نامه می تواند به سه شكل « حضوری، نیمه حضوری و غیرحضوری یا مجازی » صورت گیرد و انتخاب و استفاده از این روش ها به عهده دانشجویان است كه درخواست خودرا به گروه مربوطه و مدیریت آموزش اعلام می كنند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اضافه كرد: اگر قرار بر برگزاری جلسه دفاعیه به صورت حضوری باشد، فقط اساتید مشاور و راهنما و نماینده اداره تحصیلات تكمیلی با رعایت موازین بهداشتی و در یك سالن بزرگ كه فاصله گذاری رعایت شود، این جلسات برگزار می شود و از پذیرش هر فرد دیگری بعنوان میهمان و یا... در این نشست معذور خواهیم بود.
میراب زاده اظهار نمود: اگر برگزاری جلسه دفاعیه به صورت نیمه حضوری درخواست شود، این جلسه با بهره گیری از نرم افزارهای موجود و فضای مجازی و همین طور حضور فقط چند تن از افراد ذیربط اجرا خواهد شد.
وی در مورد برگزاری جلسه دفاعیه به صورت غیرحضوری نیز اظهار داشت: دانشجو با تكمیل فرم های مربوطه كه در مدیریت آموزش موجود است، اطلاعات لازم را در اختیار منشی گروه آموزشی خود قرار می دهد و با تایید مدیر گروه، به دفتر تحصیلات تكمیلی ارجاع می شود و با توجه به این كه پیش دفاع و دفاع به عهده گروه های آموزشی گذاشته شده است، با هماهنگی گروه مربوطه، اساتید راهنما و مشاور بدون حضور در جلسه و فقط بوسیله امكانات ازراه دور و نرم افزارهای موجود، در جریان این فعالیت قرار می گیرند و نمره ها بوسیله فرم های مربوطه به اداره تحصیلات تكمیلی اعلام می شود.
معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مورد دفاع از پایان نامه هایی كه باید با حضور در آزمایشگاه صورت گیرد (مانند رشته ژنتیك) نیز، اظهار نمود: اگر دلیل محكم و مستندی برای حضور در آزمایشگاه وجود داشته باشد، استفاده از روش حضوری باید مورد تایید مدیر گروه قرار بگیرد و بوسیله گروه، به مدیر آموزشی ارجاع شده و با طرح در شورای آموزشی و تایید معاون آموزشی دانشگاه، این جلسه دفاعیه برگزار می گردد.
میراب زاده با اشاره به تمهیدات آموزشی برای حفظ سلامتی دانشجویان و اساتید، اصرار كرد كه دانشجویان حتی الامكان تلاش كنند كه دفاع پایان نامه خودرا به صورت غیرحضوری برگزار كنند تا نهایت توجه به نكات بهداشتی و پیش گیری از مبتلاشدن به بیماری كرونا شده باشد.
وی در مورد چگونگی اجرای حذف ترم یا واحدهای درسی دانشجویان اظهار داشت: اگر دانشجویی درخواست حذف ترم یا واحد درسی داشته باشد، بر طبق دستورالعمل ابلاغی، بدون اضافه شدن سنوات دانشجویان، به این درخواست عمل می شود و مدیریت آموزش نسبت به حذف آن اقدام می كند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اضافه كرد: با همكاری اداره فناوری اطلاعات دانشگاه، كلاس های دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی به صورت مجازی تشكیل می شود و حدود 100 تن از اساتید تابحال با بهره گیری از سامانه و نرم افزارهایی كه به همین دلیل راه اندازی شده، كلاس های خودرا می سازند و امكانات لازم برای نظارت اساتید بر حضور و غیاب و چگونگی استفاده از كلاس برای آنان وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، میراب زاده برگزاری آزمون های دستیاری و... را موكول به تصمیم وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با كرونا كرد و اضافه كرد: باتوجه به شرایط كشور و پیش گیری از گسترش انتشار ویروس كرونا، فعلاً تا اطلاع ثانوی، آزمون ها برگزار نمی گردد و مطمئناً هر زمان كه تصمیم به برگزاری آزمون ها گرفته شود، حداقل فاصله یك ماهه ای برای اطلاع رسانی آن به داوطلبان در نظر گرفته خواهد شد.
منبع:

1399/01/27
17:23:27
5.0 / 5
2768
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما