نشت آب در شبكه توزیع با یك محصول دانش بنیان كم شد

نشت آب در شبكه توزیع با یك محصول دانش بنیان كم شد این با من: یك شركت دانش بنیان در كشور توانسته است با طراحی و تولید تجهیزات صنعت آب، فشار آب ثابت در طول شبانه روز برای مشتركین فراهم آورد، علاوه بر این مهم، از نشت آب در شبكه توزیع نیز جلوگیری كند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، بهروز عمارتی مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره نوع فعالیت و تولیدات این شركت توضیح داد: این شركت در زمینه اتوماسیون صنعتی و همین طور طراحی و تولید انواع دستگاه هایRTU، كنترلرهای هوشمند فشار، دیتالاگرها و نرم افزارهای مانیتورینگ فعالیت می كند.
وی درباره یكی از محصولات این شركت با نام «عملگر هوشمند شیرهای فشارشكن» اظهار داشت: كاربرد اصلی این تجهیز، مدیریت فشار و دبی شبكه های توزیع آب است. همین طور از دیگر كاربردهای این دستگاه می توان به مدیریت مصرف آب برمبنای فشار بالا یا پایین دست و نیز مدیریت مصرف آب بر طبق نقاط بحرانی در شبكه توزیع اشاره نمود.
این فعال فناور به جزئیات فنی این محصول اشاره و بیان كرد: این سیستم دارای دو عدد ترانسمیتر فشار داخلی جهت اندازه گیری فشار ورودی و خروجی شیر فشار شكن است و دارای محدود كننده مكانیكی برای جلوگیری از افزایش و یا كاهش بیش از اندازه فشار آب است.
بگفته وی، با استفاده از این دستگاه حدود 5 تا 6 درصد نشت آب در شبكه كاهش می یابد.
عمارتی همین طور به «كنترلر هوشمند شیرهای فشارشكن» اشاره و بیان كرد: كنترلر MERT14 برای اندازه گیری و كنترل فشار خروجی شیرهای فشار شكن طراحی شده كه امكان كنترل فشار خروجی شیرهای فشارشكن ازراه دور امكان پذیر می كند. این دستگاه دارای مودم داخلی با آنتن دهی بسیار قوی است و باتوجه به آنتن دهی بسیار قوی و بدنه آن امكان نصب آن داخل گودال دسترسی وجود دارد.
مدیرعامل این شركت دانش بنیان درباره دیگر محصولات تولیدی این شركت اظهار داشت: علاوه بر طراحی و تولید «عملگر هوشمند شیرهای فشارشكن»، دیگر محصولات با اسامی «كنترلر هوشمند شیرهای فشارشكن»، «پوزیشن متر شیرهای فشارشكن»، «دیتالاگر هوشمند»، «ارتفاع سنج مخازن» و «تابلو كنترل» در این مجموعه طراحی و تولید می شوند.
بگفته عمارتی در این شركت 19 نفر به صورت مستقیم مشغول به كار هستند.
این فعال فناور افزود: قبل از این نمونه مشابه این محصول از كشورهای انگلیس و سوییس وارد كشور می شد كه ارزبری بالایی را درپی داشت.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وی به اختلاف قیمت محصول ایرانی و نمونه مشابه خارجی آن اشاره نمود و اظهار داشت: قیمت تمام شده محصول این شركت حدودا یك سوم قیمت نمونه مشابه خارجی آن است.

منبع:

1398/12/19
23:31:02
5.0 / 5
3263
تگهای خبر: دانش بنیان , دستگاه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما