فراخوانی برای رقابت دانشجویان در لیگ دكه جایزه مصطفی(ص)

فراخوانی برای رقابت دانشجویان در لیگ دكه جایزه مصطفی(ص) این با من: نخستین لیگ تخصصی نشریات دانشجویی «دكه جایزه مصطفی (ص)» توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی و با محوریت موضوعات در رابطه با علم و فناوری انجام می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) فراخوان ارسال آثار به اولین لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دكه جایزه مصطفی (ص) را منتشر نمود تا دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی با ارسال یادداشت ها، نشریات و آثار مختلف به این لیگ، توانمندی های خود در این حوزه را محك بزنند.
موضوعاتی همچون «معرفی و تببین دستاوردها و پیشرفت های علمی كشورهای جهان اسلام»، «نقد رویكرد مصرف كنندگیِ علم و ترویج رویكرد تولیدكنندگی علم» و «افزایش نقش كشورهای اسلامی در معادلات بین المللی» بعنوان محورهای این فراخوان انتخاب شده است.
همچنین «علم و اقتصاد دانش ­بنیان و جایگاه شركت های دانش ­بنیان در پیشرفت جوامع»، «علم؛ وسیله قدرت ­یافتن كشورهای اسلامی»، «دلایل اهمیت مرجعیت علمی برای كشورهای جهان اسلام و همكاری موثر در علم» و «فناوری و نوآوریِ جهان اسلام در جهت تحقق تمدن نوین اسلامی» از دیگر موضوعات منتخب است.
پس از ارزیابی، آثار در چارچوب چهار محور همچون «بهترین یادداشت»، «بهترین نشریه»، «بهترین طرح جلد» و «بهترین یادداشت دانشجویان غیر­ایرانی»، به آثار اول تا سوم به ترتیب ۱۵ میلیون، ۱۰ میلیون و ۵ میلیون ریال اهدا خواهد شد.
فراخوان ارسال آثار به لیگ تخصصی نشریات دانشجویی دكه جایزه مصطفی(ص) از بهمن ­ماه امسال شروع شده و تا اختتام خردادماه سال ۱۳۹۹ ادامه دارد.
دانشجویان و صاحبان نشریات دانشجویی جهت شركت در این رویداد می ­توانند با مراجعه به سایت لیگ دكه به آدرس l-dakkeh.ir ثبت نام كنند.
بر اساس اعلام معاونت علمی، بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) در امتداد ایجاد زیست بومی برای ارتقاء سطح علمی كشورهای اسلامی و شبكه سازی دانشمندان جهان اسلام، كارهایی را در امتداد تبیین علم و فناوری بعنوان گفتمان عمومی جامعه و ایجاد نشاط و انگیزه علمی در جامعه دانش آموزی، دانشجویی و دانشمندان جوان در سطح جهان اسلام برنامه ریزی نموده است.
بر اساس سند اجرایی جایزه پیامبر اعظم، دكتر سورنا ستاری (معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری) رئیس شورای سیاست گذاری و مهدی صفاری نیا (رییس پارك فناوری پردیس معاونت علمی) دبیر شورای سیاست گذاری این جایزه است.
منبع:

1398/12/12
19:39:21
5.0 / 5
3513
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما