به منظور پیشگیری از شیوع كرونا؛

مراسم هفته آگاهی از مغز  به سال آینده موكول شد

مراسم هفته آگاهی از مغز  به سال آینده موكول شد به گزارش این با من برگزاری پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح كشور كه قرار بود از نیمه دوم اسفند ماه سال جاری آغاز شود، به علت جلوگیری از شیوع بیماری كرونا و ضرورت توجه به تأمین سلامت آحاد افراد جامعه به سال آینده موكول شد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، "هفته آگاهی از مغز" رویدادی جهانی برای ارتقاء و علاقه مندی به تحقیقات علوم اعصاب است كه هرساله با حمایت های ستاد توسعه علوم شناختی و همكاری مراكز و نهادها درنقاط مختلف كشورمان برگزار می گردد.
دكتر محمد تقی جغتایی، مشاور ارشد ستاد توسعه علوم شناختی درامر آموزش با تاكید بر اینكه پیشگیری از شیوع ویروس بیماری كرونا و تأمین سلامت علاقه مندان و شركت كنندگان در مراسم های متنوع هفته آگاهی از مغز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: بنابراین برگزاری مراسم پنجمین سال هفته آگاهی از مغز در سطح كشور به اواخر فروردین ماه سال آینده موكول شد.
وی با بیان این كه هفته آگاهی از مغز همزمان با هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی اواخر فروردین ماه سال آینده در كشور اجرا می شود، خاطرنشان كرد: هشتمین همایش بین ‏المللی علوم شناختی با هدف برقراری تعاملات علمی برای توسعه و گسترش فعالیتهای پژوهشی و همكاریهای بین رشته ای با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در دانشگاه شهید بهشتی گشایش می یابد.
مشاور عالی ستاد توسعه علوم شناختی خاطرنشان كرد: هفته آگاهی از مغز با هدف ارتقای دانش و افزایش سطح آگاهی عموم مردم از ساختار و عملكردهای مغز برگزار و تلاش می شود با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امكانات، سطح دانش و اطلاعات از توانایی های مغز و هم راه های پیشگیری از كاهش توانایی های مغز در میان اقشار مختلف مردم در جامعه افزایش یابد.
وی اشاره كرد: در هفته آگاهی از مغز با حمایت و برنامه ریزی های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، فعالیتهای متنوعی در حوزه مغز و آگاهی از عملكرد و ساختارهای این بخش حیاتی بدن انسان و توانمندسازی آن در سطح جامعه به اجرا درمی آید.
دكتر جغتایی اظهار داشت: در هفته آگاهی از مغز همینطور تلاش بر آن است تا با عرضه آموزش ها و پرداختن به طرح های تحقیقاتی، زمینه شناسایی بیماری ها و اختلالات در حوزه های مغز بخصوص در دو حیطه كودك و بزرگسال به منظور پیشگیری و درمان این بیماری ها هرچه بیشتر فراهم گردد و با اجرای برنامه های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمندسازی مغز و هم راه های پیشگیری از كاهش توانایی مغز اطلاع رسانی صورت گیرد.1398/12/07
11:55:15
5.0 / 5
3573
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما