معاون زیرساخت دانشگاه خبر داد

حمایت ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشكی مجازی از ایده های خلاقانه

حمایت ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی دانشگاه علوم پزشكی مجازی از ایده های خلاقانه به گزارش این با من معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشكی مجازی از تصویب برنامه ˮایبالˮ به منظور پشتیبانی از ایده های خلاقانه اطلاع داد و اظهار داشت: این دانشگاه آماده حمایت مالی ۲۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی از ایده های خلاقانه است.


دكتر آیین محمدی در گفتگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به جزئیات برگزاری برنامه ایبال اشاره نمود و اظهار داشت: این دانشگاه درخواست های گوناگونی از قسمت های مختلف وزارت بهداشت و صاحبان ایده در سطح جامعه و دانشگاه های علوم پزشكی داشته است كه در نهایت به این نتیجه رسید كه ایده های خاصی كه فناورانه بود را مورد حمایت قرار بدهد. البته دانشگاه قانونا هیچ وظایفی در مقابل پشتیبانی از این ایده ها را ندارد اما در بررسی های خود به این مورد رسیدیم كه بهترین سازوكار برای پشتیبانی از این ایده ها راه اندازی یك شتاب دهنده است.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: شتاب دهنده معمولا برای پشتیبانی از ایده ها و كسب و كارهای نوین و دانش بنیان ایجاد می شوند، به همین جهت شتاب دهنده دانشگاه علوم پزشكی مجازی را به اسم ایبال تصویب كردیم و حوزه فعالیتهای ایبال حدودا در پنج قسمت مجزا یعنی آموزش مجازی، پزشكی از راه دور، فناوری های مالی در حوزه سلامت، سلامت الكترونیك و گردشگری سلامت است.
معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشكی مجازی به مهمترین اهداف برنامه ایبال در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: نخستین و مهمترین هدف افزایش كیفیت محصولات و كمك به ثبات مالی كسب و كارهای نوین است، یعنی وقتی ایده های جدید وارد دانشگاه می شوند پس از تأیید وارد مراحل پیش شتاب دهی و شتاب دهی می شوند و انواع كارگاه های آموزشی برای آن برگزار می گردد. در واقع كارگاه های پرورش ایده، كسب و كار، نوآوری و تخصصی در زمینه مبحث استارت آپ ها همچون این فعالیت ها است.
دكتر محمدی افزود: وقتی استارت آپ ها وارد دانشگاه می شوند ایده های آنها مورد حمایت قرار می گیرند و تا وقتی كه محصول آنها آماده عرضه به بازار باشد این حمایت ها ادامه دارد كه در این شرایط ما هماهنگ می نماییم سرمایه گذاران ایده های استارت آپ ها را می بینند و در این حوزه سرمایه گذاری می كنند و در نهایت این استارت آپ ها بعنوان شركت های نوپا مستقل می شوند.
وی تاكید كرد: استارت آپ ها برای حضور در برنامه ایبال هیچ هزینه ای پرداخت نمی كنند و فقط پس از عرضه ایده، این ایده ها مورد داوری قرار می گیرند و پس از تصویب آن در كمیته داوران در مرحله اول یا پیش شتابدهی كه به آن محیط كار اشتراكی می گویند امكانات كامل در اختیار آنها قرار می گیرد و حتی كارگاه های مجانی به آنها داده می شود و تمامی صاحبان ایده از اعضای هیأت علمی گرفته تا شركت های مختلف، حتی افراد عادی صاحب ایده می توانند در این استارت آپ ها شركت نمایند.
معاون زیرساخت دانشگاه علوم پزشكی مجازی در انتها تصریح كرد: زمانی كه استارت آپ ها ایده خویش را تثبیت كردند می توانند ایده خویش را به سرانجام برسانند ما در این دانشگاه در مرحله اول تا ۲۵ میلیون تومان حمایت می نماییم و این حمایت ها تا ۱۰۰ میلیون تومان افزایش می یابد.1398/12/02
14:08:02
5.0 / 5
3781
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما