رئیس مركز كارآفرینی دانشگاه خبر داد

تشریح جزئیات فراخوان انتخاب دانشجوی كارآفرین برتر دانشگاه علامه

تشریح جزئیات فراخوان انتخاب دانشجوی كارآفرین برتر دانشگاه علامه به گزارش این با من رئیس مركز كارآفرینی دانشگاه علامه طباطبایی به تشریح جزئیات فراخوان انتخاب دانشجوی كارآفرین برتر این دانشگاه پرداخت و اظهار داشت: دانشجوی كارآفرین برگزیده بعنوان «مشاور جوان رئیس دانشگاه علامه طباطبائی» در حوزه‌ی كارآفرینی انتخاب و معرفی می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر مهدی گودرزی به تشریح جزئیات فراخوان انتخاب دانشجوی كارآفرین برتر در دانشگاه علامه طباطبائی اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از وظایف عمده‌ی مركز كارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه، بحث فرهنگ سازی موضوعات كارآفرینانه بین دانشجویان و دانش آموختگان است. بر این اساس ما كوشیده ایم كه با بنیان گذاشتن چنین رویدادی در سطح دانشگاه هم بتوانیم در زمینه فرهنگ سازی نقش ایفا نماییم و هم بتوانیم ارتقای توانمندی ها و استعدادهای دانشجویان در حوزه كارآفرینی و ایجاد كسب و كار را داشته باشیم.
مدیر مركز كارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی اضافه كرد: تلاش ما این است بتوانیم رقابت سازنده ای بین دانشجویان ایجاد نماییم تا به شكلی با این مفاهیم آشنا گردند. بر این اساس شیوه نامه ای به نام «شیوه نامه انتخاب و تشویق دانشجوی برتر كارآفرین دانشگاه علامه طباطبائی» در كمیته كارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه مطرح و تصویب گردید و توسط هیئت رئیسه دانشگاه به تمام اركان و عناصر دانشگاه ابلاغ گردید.
او همینطور در مورد شیوه نامه انتخاب دانشجوی كارآفرین اظهار داشت: در این شیوه نامه شش هدف در نظر گرفته شده است كه یكی از این اهداف شناسایی و معرفی آنها به سایر دانشجویان است تا از این طریق برای كسانی كه علاقه مند هستند وارد حوزه كارآفرینی شوند، الگوسازی شود. ترویج فرهنگ كارآفرینی، تقویت انگیزه دانشجویان، استفاده و آشنایی دانشجویان از زیرساخت هایی كه در چندسال اخیر در دانشگاه علامه طباطبائی در حوزه كارافرینی بوجود آمده است، مطرح كردن برند دانشگاه علامه طباطبائی در سطح دانشگاه های كشور و غیره از دیگر اهداف شیوه نامه است.
گودرزی افزود: یكی دیگر از اهداف ما از انتخاب دانشجوی كارآفرین نمونه این است كه دانشجویان فعالیت ماندگاری در دانشگاه انجام دهند كه برای سایر دانشجویان الگو شود. در همین راستا ما در آئین نامه علاوه بر جوایز مادی كه برای دانشجویان در نظر گرفته ایم، دانشجویی كه بعنوان كارآفرین برتر در یك سال انتخاب می شود بعنوان «مشاور جوان رئیس دانشگاه در حوزه كارآفرینی» انتخاب می شود و از سوی رئیس دانشگاه بودجه ای در اختیار دانشجو قرار می گیرد كه زیر نظر وی در یكی از ایده هایی كه به توسعه فضای كارآفرینی در دانشگاه و یا ایده ای كه به كارآفرینی در حوزه علوم انسانی و اجتماعی كمك می نماید، این هزینه صرف آن شود.
به قول وی، سال آینده این دانشجو موظف می شود نتایج كارهایی را كه طی یك سال انجام داده است همچون میزان مشاركت، همكاری و همیاری سایر اركان دانشگاه در پیاده سازی آن ایده را عرضه كند.
رئیس مركز كارآفرینی دانشگاه علامه طباطبایی همینطور در مورد شاخصهای انتخاب و ارزیابی دانشجویان كارآفرین اظهار نمود: سه شاخص اصلی در نظر گرفته ایم و ۱۶۰امتیاز مجموع امتیازی است كه دانشجویان طبق آئین نامه می توانند كسب كنند. نخستین شاخص، «مشاركت در فعالیتهای توانمندساز كارآفرینانه دانشگاه» است كه ۴۶امتیاز دارد. شاخص دوم، «راه اندازی و مدیریت كسب و كار» است كه مهمترین شاخص بوده و ۸۰امتیاز دارد. شاخص آخر، «بهبود فرایندها و تحقق اهداف دانشگاه» است و ۳۴امتیاز دارد. متقاضیان جهت شركت در فرآیند انتخاب دانشجوی كارآفرین برتر باید حتما از بند ب یعنی راه اندازی و مدیریت كسب و كار حداقل ۱۲امتیاز كسب كنند. اگر كسی از سایر شاخص ها هم امتیاز كامل بگیرد ولی از این مورد حداقل ۱۲امتیاز كسب نكند، وارد فرآیند مسابقه نمی گردد.
وی افزود: فرآیند ثبت نام در فراخوان فوق بدین سان است كه ما سایتی به نشانی tsea.atu.ac.ir در نظر گرفته ایم. افراد باید مدارك خویش را آنجا بارگذاری كنند. مدارك تجمیع شده و تا مهرماه سال آینده كارشناسان مربوطه بررسی می كنند. كمیته ای با تركیب رئیس مركز كارآفرینی و هدایت شغلی، نماینده معاونت پژوهشی، نماینده معاونت آموزشی و معاونت دانشجویی دانشگاه و رئیس مركز رشد و نوآوری دانشگاه تشكیل خواهد شد. این پنج نفر پرونده های متقاضیان را بررسی می كنند و سه نفری كه بیشترین امتیاز را گرفته اند انتخاب می شود. در هفته چهارم آبان ماه سال ۹۹كه به نام هفته جهانی كارآفرینی است طی مراسمی از این افراد تقدیر به عمل می آید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علامه طباطبایی، گودرزی در انتها اظهار داشت: برای نفر اول فراخوان فوق یك سكه تمام بهار آزادی بعلاوه انتخاب شدن بعنوان مشاور جوان رئیس دانشگاه در حوزه كارآفرینی، نفر دوم نیم سكه و نفر سوم هم ربع سكه در نظر گرفته شده است.1398/11/18
15:04:10
5.0 / 5
3998
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما