معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مطرح كرد

ورزش همگانی، مهم ترین راه جلوگیری از صدمه های اجتماعی دانشجویان است

ورزش همگانی، مهم ترین راه جلوگیری از صدمه های اجتماعی دانشجویان است به گزارش این با من معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین رونمایی از پوستر ˮپنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشكی كشورˮ، اظهار داشت: برگزاری این المپیادها و تشویق و ترغیب دانشجویان علوم پزشكی به ورزش بخصوص ورزش همگانی، مهم ترین راه جلوگیری از صدمه های اجتماعی است و این مسئله یكی از مهم ترین سیاست های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به حساب می آید.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، دكتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در آیین رونمایی از پوستر "پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشكی كشور"، با ابراز خرسندی از برگزاری موفق چهار دوره قبلی المپیاد ورزش های همگانی در سطح دانشگاه های علوم پزشكی اظهار داشت: خوشبختانه وزارت بهداشت در بین دستگاه ها و نهادهای آموزش عالی، به لحاظ توسعه و گسترش ورزش های همگانی در بین جامعه هدف خود توانسته، به توفیقات خوبی برسد و سال جاری شاهد برگزاری پنجمین دوره این المپیاد در سطح وزارت بهداشت برای دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشكی هستیم و این مورد را باید به فال نیك گرفت.
وی اظهار داشت: از دانشكده ها و دانشگاه های علوم پزشكی به علت مشاركت شان در این رویداد بزرگ ورزشی- دانشجویی تشكر می كنم و امیدوارم سال جاری هم شاهد مشاركت و حضور چشم گیر دانشجویان دختر و پسر در المپیاد پنجم باشیم؛ بدون شك برگزاری این المپیادها و تشویق و ترغیب دانشجویان علوم پزشكی به ورزش بخصوص ورزش همگانی، مهم ترین راه جلوگیری از صدمه های اجتماعی است و این مسئله یكی از مهم ترین سیاست های معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به حساب می آید.


معاون وزیر در ادامه تصریح كرد: خوشبختانه با تصمیمات و تمهیداتی كه اندیشیده شد، سعی كردیم هزینه های سرانه دانشجویان ورزشكار به المپیادهای ورزشی را كاهش دهیم تا دانشگاه ها و دانشكده های علوم پزشكی با دغدغه مالی كمتری، دانشجویان خویش را به المپیادهای ورزشی اعزام كنند. برگزاری مستمر این المپیادهای ورزشی چه المپیاد ورزش های همگانی و چه قهرمانی می تواند شور و نشاط خاصی به فضاهای دانشگاه های علوم پزشكی وارد كند و دانشجویان را به مدت یك سال وارد فضای رقابت سالم ورزشی كند. همین كه دانشجویان علوم پزشكی كه آینده سازان نظام سلامت كشور به شمار می روند، در چارچوب این المپیادها گرد هم جمع می شوند و برای حضور در المپیادها به تمرینات ورزشی می پردازند، برای ما از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. معتقد هستیم برگزاری این المپیادهای ورزشی فارغ از بحث نتیجه، می تواند به رشد و سلامت روحی و جسمی دانشجویان كمك نماید.
رئیس پنجمین المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت بر ضرورت تشویق و ترغیب بیشتر دانشجویان علوم پزشكی به ورزش همگانی در محیط های دانشگاهی و خوابگاهی تصریح كرد و اظهار داشت: باید بسترهای لازم برای رشد و توسعه ورزش به خصوص ورزش همگانی در بین دانشجویان علوم پزشكی بیشتر از پیش فراهم گردد چون كه دامنه ورزش همگانی وسیع است و دانشجویان بیشتری می توانند جذب ورزش های همگانی شوند.
به گزارش مفدا، سال جاری در ۲ بازه زمانی جداگانه، المپیاد ورزش های همگانی دانشجویان دختر و پسر دانشگاه های علوم پزشكی كشور در اسفند ماه در مجتمع فرهنگی، آموزشی و رفاهی خزرآباد ساری برگزار می گردد. در بازه زمانی ۹ تا ۱۴ اسفند ماه المپیاد دانشجویان دختر و در بازه زمانی ۱۷ تا ۲۲ اسفند المپیاد دانشجویان پسر برگزار می شود.
رشته های ورزشی دارت، فوتبال رومیزی، فریزبی، داژبال، طناب زنی، آمادگی جسمانی، طناب كشی و روبیك همچون رشته هایی هستند كه دانشجویان در این دوره از المپیاد در آنها به رقابت خواهند پرداخت.1398/11/07
20:56:48
5.0 / 5
4275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما