مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی:

وزارت علوم برای تسهیل تردد دانشجویان خارجی طرحی تدوین می كند

وزارت علوم برای تسهیل تردد دانشجویان خارجی طرحی تدوین می كند به گزارش این با من مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی اظهار داشت: بتازگی برای تسهیل قانون تردد شهروندان خارجی نشست هایی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی داشته ایم و قرار شد طرحی به هیئت دولت ارائه دهیم.عبدالحمید علیزاده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: یك معضلی كه برای پذیرش دانشجویان خارجی با آن مواجه هستیم و درعرصه رقابت با رقبای منطقه ای مانع پیش پای ما و دانشگاه های ما است قانون تردد شهروندان خارجی است.
وی افزود: این قانون مصوب سال ۱۳۱۰ است. بتازگی در این خصوص نشست هایی در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نقشه جامع علمی كشور داشته ایم و قرار شد یك طرحی در این زمینه به كمیسیون علمی و فناروی هیئت دولت ارائه دهیم تا در این قانون تسهیل و گشایشی ایجاد شود.
مدیركل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان درباره آخرین وضعیت ایجاد موسسات جذب دانشجوی نیز خارجی اظهار داشت: بخشنامه موسسات تصویب شده منتظریم در نخستین فرصت فراخوان عمومی دهیم افراد و علاقمندان حقیقی و حقوقی این موسسات مجوز ستاندن كرده و شركت ثبت كنند و از اقصاء نقاط دنیا دانشجو جذب كرده و به دانشگاه های ما معرفی كنند.


منبع:

1398/10/13
20:07:30
5.0 / 5
4170
تگهای خبر: حقوقی , دانشجو , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما