حاشیه های مهر از مراسم دانشگاه ؛

دانشجویان با اشك شوق از دكتر سلیمانی استقبال كردند

دانشجویان با اشك شوق از دكتر سلیمانی استقبال كردند این با من: دكتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه پس از 14 ماه اسارت در آمریكا، در بین حلقه گرم دانشجویان و همكاران خود به دانشگاه تربیت مدرس بازگشت.به گزارش این با من به نقل از مهر، مراسم استقبال از دكتر سلیمانی استاد دانشگاه تربیت مدرس كه بتازگی بعد از گذراندن ۱۴ ماه اسارت از زندان آمریكا آزاد شده بود، در دانشگاه تربیت مدرس با حضور مسئولان دانشگاه اجرا شد. البته قرار بود وی در نشست خبری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در شبكه پرس تی وی، روایتی از زندانی شدن خود در آمریكا داشته باشد كه به سبب كسالتی كه برای او پیش آمد، این جلسه لغو شد.
در حالیكه مسئولان دانشگاه تربیت مدرس، از برگزاری این مراسم در ساعت ۱۳ امروز (یكشنبه ۲۴ آذر) آگاهی داده بودند، گمانه زنی هایی درباره لغو مراسم به سبب ضعف جسمانی و حال نامساعد دكتر سلیمانی عنوان شد كه البته در نهایت، این مراسم با استقبال گرم دانشجویان و همكاران او و نیز برخی مسولان وزارت علوم، وزارت بهداشت و قوه قضاییه در سالن چمران اجرا شد.
در مقابل درب ورودی محل برگزاری مراسم، ازدحام عكاسان و تصویربرداران برای ثبت لحظه ورود سلیمانی به سالن، جلب توجه می كرد. داخل سالن هم مملو از جمعیت بود؛ تا جایی كه عده زیادی بر روی زمین و پله ها نشسته بودند.
بالاخره مراسم با كلیپی از لحظات ورود دكتر سلیمانی به ایران و همراهی محمدجواد ظریف با او پخش گردید و حاضران با تشویق ممتد خود، شجاعت این استاد برجسته ایرانی را تحسین كردند. سپس رئیس دانشگاه تربیت مدرس سخنرانی كوتاهی داشت و ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت طی سخنانی از پیشنهادات اغوا كننده ای اظهار داشت كه آمریكایی ها به سلیمانی داده بودند. وی همینطور این مقاومت و ایستادگی را افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران توصیف كرد.
در اختتام صحبت های حریرچی، دكتر سلیمانی در بین حلقه عكاسان به سالن آمد و حاضران ایستاده او را تشویق كردند. پیش از آنكه وی به روی سن بیاید، یكی از دانشجویان وی در ستایش مقاومت و ایستادگی این دانشمند ایرانی، به روی سن رفت. این دانشجو با صدای مملو از هیجان، بغض و شوق از دیدن استادش، به نمایندگی از دانشجویان به او خوشامد گفت و از حاضرین خواست كه بایستند و او را بار دیگر تشویق كنند.
هنگام سخنان دكتر سلیمانی شاگردان و دانشجویان او از شوق دیدنش و رنج هایی كه در دوران اسارت دیده بود، اشك شوق ریختند؛ بطوریكه حریرچی در پشت تریبون این شوق را باارزش توصیف كرد و اصرار كرد كه انشاالله شاگردان دكتر سلیمانی از او بعنوان یك الگوی اخلاق بیشتر بهره مند شوند.


منبع:

1398/09/25
20:37:03
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما