ایران و اسپانیا تبادل دارویی می كنند

ایران و اسپانیا تبادل دارویی می كنند به گزارش این با من به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف ایجاد زیرساخت های لازم برای كسب منافع مناسب صادراتی شركت های دارویی ایرانی، تبادلات دارویی بین دو كشور ایران و اسپانیا توسعه می یابد.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، با هماهنگی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، هیاتی از نمایندگان یكی از شركت های مطرح دارویی اسپانیا، از توانمندی های شركت های تولیدی ایرانی بازدید كرد.
در این بازدید سه روزه، نمایندگان شركت آرافارمد اسپانیا از امكانات تحقیقاتی و تولیدی شركت های مختلف ایرانی بازدید كردند و ضمن انتقال تجربیات، مقدمات همكاری میان طرف های ایرانی و اسپانیایی فراهم گردید.
در نهایت قرارداد انتقال فناوری و محصول میان شركت های ایرانی و طرف اسپانیایی با نظارت ستاد توسعه زیست فناوری منعقد شد.
شركت اسپانیایی آرافارما، یكی از بزرگترین صادركنندگان دارو به ایران و دیگر كشورهای منطقه است و از موفق ترین شركت های اروپایی تولیدكننده دارو به حساب می آید. در این قراردادها، تكنولوژی، محصول اولیه و دانش فنی در حوزه های مختلف میان شركت ها تبادل شده و امكان كسب منافع مناسب صادراتی برای شركت های دارویی ایرانی به وجود آمد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، یكی از صنایع رو به رشد در ایران، صنعت دارو است. صنعتی كه توسعه خویش را مرهون تلاشهای جوانان و متخصصان ایرانی و ایجاد هماهنگی میان بخش های مختلفی مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بخش خصوصی و سایر نهادهایی است كه در چرخه تولید دانش تا بازار دارو دخیل هستند. با تلاشهای صورت گرفته، داروهای تولیدی در كشور با كیفیت بالایی عرضه می شود كه این كیفیت دلیلی است بر تقاضای شركت های بین المللی برای خرید این محصولات حیاتی.
منبع:

1398/09/12
15:02:12
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: آموزش , تخصص , جوانان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما