واكنش دكتر خدایی به پدیده صندلی فروشی؛

فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی ارتباطی به سازمان سنجش ندارد

فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی ارتباطی به سازمان سنجش ندارد به گزارش این با من رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با تاكید بر این كه فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی ارتباطی به معرفی شدگان بوسیله سازمان سنجش ندارد، اظهار نمود: وزارت بهداشت می تواند فهرست دانشجویان خودرا با فهرست معرفی شدگان سازمان سنجش مطابقت بدهد و با افرادی كه خارج از این چارچوب پذیرفته شده اند برخورد كند.


دكتر ابراهیم خدایی در گفت و گو با ایسنا، با تاكید بر این كه فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی ارتباطی به معرفی شدگان بوسیله سازمان سنجش آموزش كشور ندارد، اظهار نمود: هر سال اسامی پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشكی كه بوسیله كنكور سراسری وارد دانشگاه ها می شوند از طرف سازمان سنجش آموزش كشور به وزارت بهداشت اعلام می شود، بدین سبب مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
ایشان سپس اشاره كرد: فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی در مورد افرادی صدق می كند كه خارج از سیستم سازمان سنجش آموزش كشور یعنی از روش انتقال دانشجویان داخل به خارج صورت می گیرد، چونكه معرفی شدگان سازمان سنجش در یك آزمون سراسری و بر طبق نمره كسب شده وارد دانشگاه ها می شوند. بدین سبب این مساله ارتباطی به معرفی شدگان این سازمان ندارد.
دكتر خدایی اشاره كرد: دانشگاه های علوم پزشكی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی باید فهرست اسامی دانشجویان موجود را با فهرست معرفی شدگان سازمان سنجش آموزش كشور مطابقت دهند تا اگر مقایرتی وجود داشته باشد متناسب با آن برخورد شود و این یكی از وظایف وزارت بهداشت است كه بخواهد فهرست ها را مطابقت دهد.
رئیس سازمان سنجش آموزش كشور افزود: اظهارنظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی فروش صندلی قابل تامل است. بحث فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشكی هیچ ارتباطی به پذیرفته شدگان رشته های علوم پزشكی كه بوسیله سازمان سنجش معرفی می شود ندارد و تاكید می كنم این مباحث خارج از سازمان سنجش اتفاق افتاده است.
به گزارش این با من به نقل از ایسنا، فروش صندلی یكی از چالش ها و حاشیه های دو ماه اخیر دانشگاه های علوم پزشكی است كه عنوان می شود بر طبق آن برخی از دانشجویان بدون طی ضوابط علمی لازم و به صورت غیرقانونی در دانشگاه های علوم پزشكی پذیرفته شده اند. دكتر باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت در اظهارنظری در این زمینه اینگونه عنوان كرده بود كه سازمان سنجش اسامی را به دانشگاه ها می دهد و دانشگاه ها برمبنای معرفی سازمان سنجش كشور ثبت نام می كنند؛ یعنی وزارت بهداشت پس از ثبت نام در این چرخه قرار می گیرد.
منبع:

1398/09/03
10:04:34
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: آزمون , آموزش , ثبت نام , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما