رئیس دانشگاه امیركبیر به مهر خبرداد:

هزینه ۳۰ میلیون تومانی دكتری

هزینه ۳۰ میلیون تومانی دكتری به گزارش این با من رئیس دانشگاه امیركبیر اظهار داشت: هزینه هر دانشجوی دكتری برای دانشگاه سالیانه ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان و در مقطع كارشناسی حدود ۱۵ میلیون تومان است.سید احمد معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تغییرات آئین نامه در مورد افزایش سنوات تحصیلی در مقطع كارشناسی، اظهار داشت: دانشجویان دانشگاه امیركبیر از گذشته، از پرداخت شهریه نیمسال نهم كارشناسی معاف بوده اند و الان بچه ها خواهان معافیت شهریه نیمسال دهم هستند كه پاسخ مثبت به این خواسته، عملا ممكن نیست.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر افزود: بودجه ای كه دولت به واسطه سازمان برنامه و بودجه به ما پرداخت می كند، بر مبنای ۴ سال (هشت نیمسال) كارشناسی، ۲ سال (چهار نیمسال) ارشد و ۴ سال (هشت نیمسال) دكتری است. این بدان معناست كه ما برای مازاد این سنوات، باید بودجه را از محل خود دانشگاه تامین نماییم كه كار بسیار سختی است.
وی افزود: با این حال، ما قبلا با تقبل هزینه ها، با معافیت شهریه نیمسال نهم موافقت كردیم ولی در صورت موافقت با معافیت شهریه ترم دهم، بطور قطع با مشكلات فراوان روبه رو خواهیم شد.
معتمدی با اشاره به اینكه هزینه های هر دانشجو، فقط محدود به كلاس درس نبوده و شامل موارد دیگری همچون؛ خوابگاه و تغذیه و... می شود، اضافه كرد: برپایه برآوردهای سازمان برنامه، هزینه سالیانه هر دانشجوی ما، به صورت میانگین حدود ۲۰ میلیون تومان است؛ این یعنی میانگین هر نیمسال مبلغی حدود ۱۰ میلیون تومان.
وی افزود: البته این رقم ۲۰ میلیون تومانی یك معدل است. در واقع در مقطع كارشناسی این هزینه چیزی حدود ۱۵ میلیون تومان و در مقطع دكتری، رقمی بین ۲۵ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان است.
رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر با تاكید بر اینكه ما در دانشگاه امیركبیر توجه ویژه ای به علوم پایه داریم، اظهار داشت: این رشته ها مثل؛ فیزیك، ریاضی، شیمی و... در واقع اساس و پایه همه رشته های دیگر محسوب می شوند و ما بر این باور هستیم كه اگر دانش آموخته در این رشته ها تربیت نشود، در حقیقت مهندسی ما تضعیف خواهد شد.

1398/08/10
14:36:33
5.0 / 5
4661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما