رئیس ناسا: كپسول دراگون اوایل2020 عملیاتی می شود

رئیس ناسا: كپسول دراگون اوایل2020 عملیاتی می شود این با من: جیم برایدنستاین رئیس ناسا در حضور ایلان ماسك مدیرعامل شركت فضایی خصوصی اسپیس ایكس و كاركنان كپسول دراگون اعلام نمود كه این كپسول فضایی اوایل سال آینده برای بازگرداندن فضانوردان آمریكایی از خاك به ایستگاه فضایی بین المللی آماده خواهد بود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، "جیم برایدنستاین" مدیر ناسا در دفتر مركزی شركت اسپیس ایكس در هاوتورن كالیفرنیا، در كنار "ایلان ماسك" رئیس اسپیس ایكس(SpaceX) و در مقابل كاركنان فضاپیمای دراگون(Dragon) به رسانه ها اعلام نمود كه كپسول دراگون بعنوان قسمتی از برنامه ارسال خدمه ناسا اوایل سال 2020 فضانوردان را از خاك آمریكا به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و باز خواهد گرداند.
همانطور كه انتظار می رفت، مدیر ناسا به قصد سركشی و گفتگو به دفتر مركزی اسپیس ایكس رفت و در صورتیكه در كنار ایلان ماسك و دو فضانورد ایستاده بود به پرسش های رسانه ها پاسخ داد.
وی در این نشست به بعضی از نكات برجسته شامل اظهارنظرهایی در مورد پروژه دراگون و پیشرفت آن اشاره نمود و با تاكید بر ضرورت آزمایش بیشتر روی این كپسول فضایی و احتمال تغییر برنامه ها وابسته به نتایج آزمایشات اظهار داشت كه این كپسول می تواند برای نخستین پرواز خود در ابتدای سال 2020 آماده شود.
طبق گفته های ایلان ماسك، آزمایش های چتر نجات دراگون كه تارهای نایلونی آنرا با ماده "زایلون" قوی تر شده اند از آخرین آزمایشات خواهد بود.
خبرنگاران به انفجار مدل آزمایشی دراگون هنگام تست موتور احتراق كه چندی قبل صورت گرفت اشاره كردند كه ماسك در واكنش به آن گفت اگر چیزی خراب نشود، شما به اندازه كافی تلاش نخواهید كرد. این انفجار ظاهراً مربوط به نشتی در جایی بین سیستم قطع موشك از جایگاه پرتاب و سیستم مانور مداری بود كه حالا باردیگر طراحی شده است.
منبع:

1398/07/19
22:52:22
5.0 / 5
4236
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما