معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی:

9 استان در شمال غرب به مسیر جدید بین المللی گردشگری تبدیل می شوند

9 استان در شمال غرب به مسیر جدید بین المللی گردشگری تبدیل می شوند به گزارش این با من معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اظهار داشت: در شمال غرب با برنامه ریزی های انجام شده، ۹ استان به مسیر جدید بین المللی گردشگری تبدیل می شوند.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، ولی تیموری امروز (10مهر) در نخستین همایش بین المللی گردشگری و توسعه با محوریت چالش ها و راهبردها كه در دانشگاه كردستان برگزار شد، اظهار نمود: از جانب سازمان گردشگری كشور از روز 5 مهرماه امسال تا مهر سال آینده روز گردشگری نامگذاری شده است.
وی ادامه داد: سازمان جهانگردی گردشگری شعار سال در سطح جهانی را "گردشگری و اشتغال آینده برای همه" عنوان كرده كه مبین اهمیت گردشگری در ایجاد اشتغال است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بیان كرد: سازمان گردشگری كشور امسال بر روی محورهای آموزش مهارت و اشتغال متمركز شده است.
تیموری اضافه كرد: یكی از المان های همایش امروز توسعه پایدار و بحث تحولات دیجیتالی مورد تاكید صنعت توریسم در سطح جهانی است و در سطح كشورمان هم نیاز ویژه است كه بعنوان یك عضو جهانی، راهبردها و برنامه ها را در جهت شعار جهانی پیش ببریم.
وی خاطرنشان كرد: صنعت توریسم در دانشگاه كردستان هم مورد توجه قرار گرفته و چون در یك نقطه پر بازده در گسترده جغرافیایی ویژه كشور است كه از لحاظ آب و هوا، تنوع فرهنگی، موسیقی، غذا و پوشاك خصوصیت های منحصر به فردی دارد و همینطور به واسطه هم مرزی با اقلیم كردستان یكی از مسیرهای گردشگری داخلی و بین المللی است، باید برنامه ریزی های صورت گرفته بعنوان یك مقصد گردشگری نمایان تر شود.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ذكر كرد: امسال در برنامه های گردشگری سه استان كردستان، سیستان و بلوچستان و سمنان با عنایت به مبحث و شرایط ویژه ای كه دارند پایلوتی بعنوان گردشگری هستند و استان كردستان از منظر توسعه طبیعت گردی و گردشگری روستایی برنامه ریزی و نشست های گوناگونی در این راستا برگزار شده است.
تیموری بیان كرد: در سالیان گذشته گردشگران بین المللی تنها یك مسیر را برای گردشگری در نظر داشتند و دیگر مناطق كشور از این دسترسی خارج بودند اما با شناسایی گردشگریی در كشور، شمال غرب بعنوان پایلوت مسیرهای گردشگری انتخاب شده است.
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اضافه كرد: در محور شمال غرب با برنامه ریزی های انجام شده، ۹ استان به مسیر جدید بین المللی گردشگری تبدیل می شوند.
تیموری تصریح كرد: پنج اثر جهانی در غرب كشور از جانب سازمان یونسكو ثبت شده كه امیدواریم منطقه اورامان بزودی به این آثار اضافه شود.
وی یاد آور شد: استان كردستان در شش ماه امسال در حوزه گردشگری بسته های جدید شمال غرب نهادینه شده و زیر ساخت های گردشگری این منطقه مبین این است كه بعنوان پایلوت برای تعریف مسیرهای جدید گردشگری شناسایی شود.منبع:

1398/07/10
22:29:33
5.0 / 5
4614
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما