در بیانیه معاونان دانشجویی تاكید شد؛

انتظارت دانشجویی مطابق با امكانات موجود باشد

انتظارت دانشجویی مطابق با امكانات موجود باشد به گزارش این با من معاونان دانشجویی دانشگاه های كشور از دانشجویان خواستند با درك شرایط حساس و ویژه كشور، مطالبات صنفی خویش را منطبق با این شرایط تنظیم كرده و مدیران دانشجویی را یاری كنند.به گزارش این با من به نقل از سازمان امور دانشجویان، بیانیه پایانی شصت و چهارمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه های سراسر كشور صادر شد.
در این بیانیه بر تداوم رشد علمی كشور، توجه هدفمند مسؤولان اقتصادی به حوزه دانشجویی، تطابق انتظارات دانشجویی با امكانات موجود، تشكیل رستوران های مكمل در دانشگاه ها، تعامل با شوراهای صنفی دانشجویی و ارتقای نقش كانون های دانشجویی همیار سلامت تاكید گردید.
در این بیانیه آمده است: «ما معاونان دانشجویی دانشگاه ها از ملت بزرگ ایران و بخصوص دانشجویان عزیز و شجاع می خواهیم تا پیروزی كامل جبهه مقاومت در مقابل استكبار جهانی استقامت و پایداری خویش را تداوم بخشند.
پس از بحث و بررسی در مورد مسائل حوزه دانشجویی موارد ذیل را قابل طرح می دانیم:
در سال تحصیلی جدید باوجود همه مشكلات و تنگناهای مالی كه به سبب تحریم و تروریسم اقتصادی آمریكا ضد ایران اسلامی بوجود آمده باید حركت علمی دانشگاه ها بعنوان اصلی ترین ركن توسعه همه جانبه كشور همچنان تداوم یابد و معاونین دانشجویی دانشگاه ها آمادگی خویش را در این راستا اعلام می كند.
از آنجائیكه تحریم های جنایتكارانه آمریكا مشكلاتی را برای اقتصاد كشور و تشدید تورم ایجاد كرده، از مسؤلین حوزه اقتصاد كشور بخصوص سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها درخواست می نماییم تا با برنامه ریزی دقیق و منسجم كمك های هدفمند و مؤثری به حوزه دانشجویی كشور كرده تا از وارد شدن هرگونه خللی به حركت علمی كشور جلوگیری شود و آینده سازان فردای ایران اسلامی بتوانند جهاد علمی همه جانبه خویش را در راه توسعه را تداوم بخشند.
از دانشجویان و پیشران های علمی كشور انتظار داریم با درك شرایط حساس و ویژه ای كه كشور اسلامی ما در آن قرار دارد و هم با هوشیاری و صبر انقلابی مطالبات صنفی خویش را منطبق با این شرایط تنظیم كرده و با واقع نگری نسبت به امكانات دانشگاه ها مدیران حوزه دانشجویی كشور را در اداره هرچه بهتر دانشگاه ها یاری رسانند.
از رؤسای دانشگاه ها و مدیران كلان دانشگاهی می خواهیم كه بعنوان یك ایده واقع بینانه و مدبرانه ایجاد رستوران های مكمل را در دستور كار خود قرار داده و با تاكید بر كوشش و تلاش خود هرچه زودتر نسبت به گشایش آنها اقدام نمایند.
در سالی كه گذشت با تصمیم سازمان امور دانشجویان و به كمك صندوق رفاه دانشجویی طرح های زود بازده نظیر ایجاد زمین های چمن مصنوعی آغاز و با موفقیت در بخشی از دانشگاه های هدف به انجام رسید؛ كه با به ثمر رسیدن پروژه های سال جاری منجر به افزایش بیشتر از صد هزار متر مربع فضای ورزشی در دانشگاه ها می شود؛ ما معاونین دانشجویی دانشگاه ها ضمن تبریك به دست اندركاران اجرای این طرح، انتظار داریم كه این اقدام موفق امسال هم تداوم داشته و شامل سایر دانشگاه های كشور و بخصوص دانشگاه های كم برخوردار شود.
در بخش شوراهای صنفی معاونین دانشجویی دانشگاه ها افتخار دارند كه اعلام كنند با تعامل و هم افزایی با دانشجویان و مشاركت جمعی آنان و برپایه آئین نامه و شیوه نامه شوراهای صنفی با برگزاری انتخابات سالم و موجه بیشتر از صد واحد شورای صنفی در دانشگاه های كشور تشكیل و برپایه قانون فعالیتهای خویش را آغاز كردند؛ در همین راستا ضمن عرض تشكر از تمامی دست اندركاران این انتخابات و بخصوص دانشجویان كه این موفقیت را رقم زدند، خواهان تداوم این مشاركت مثبت و تعامل و هم افزایی هستیم.
طرح سیمای زندگی دانشجویی كه در حوزه زیست دانشجویی تمام دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی كشور به شكلی گسترده اجرا شده است خوشبختانه بازتاب روشنی از لایه های مختلف این زیست را به دانشگاه ها و سایر مراجع ذیربط عرضه كرده است؛ در جهت افزایش كیفیت این طرح ها و ارتقای همه جانبه آنها از روسا، مدیران و استادان دانشگاه های كشور تقاضا داریم كه با همكاری و مشاركت بیشتر هم در حوزه اجرای طرح های مذكور و هم كمك به ارتقای نقش كانون های دانشجویی همیار سلامت دانشگاه ها سهم خویش را در بهسازی روانی و سلامت محیط های دانشجویی ایفا كنند.
از آنجائیكه شرایط جدید اقتصادی كشور تهیه برخی اقلام اساسی غذایی كه بخصوص در تغذیه دانشجویی به شكلی گسترده مورد استفاده قرار می گیرد را با مشكل مواجه كرده است، از وزاتخانه ها و سازمان های مربوطه بخصوص وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد كشاورزی تقاضا می نماییم كه در جهت كمك به دانشگاه ها و دانشجویان تسهیلات لازم را فراهم نمایند.

1398/06/12
14:39:52
5.0 / 5
4021
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه , رفاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما