در گزارش این با من اعلام شد:

تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی، خط قرمز فعالیت نشریات

تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی، خط قرمز فعالیت نشریات به گزارش این با من مدیركل امور فرهنگی وزارت علوم از تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات دانشجویی آگاهی داد و اظهار داشت: بعد از تدوین، پیش نویس مذكور برای بازبینی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می شود.محمد هادی عسكری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت نشریات دانشجویی و حمایت وزارت علوم از این نشریات اظهار داشت: نشریات دانشجویی در دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی فعالیت می نمایند و كارهایی كه باید در ستاد صورت گیرد، درقالب شورای مركزی ناظر بر نشریات دانشجویی انجام می شود كه بیشتر بحث سیاستگذاری برگزاری برنامه های متمركز است.
وی افزود: گردهمایی مدیران مسئول نشریات دانشجویی كشور، برگزاری انتخابات نشریات دانشجویی و حضور نمایندگان دانشجویی در شورای مركزی و برگزاری جشنواره نشریات توسط وزارتین علوم و بهداشت همچون فعالیت هایی است كه در حوزه نشریات دانشجویی انجام می شود.
مدیركل امور فرهنگی وزارت علوم درباره بازبینی بخشنامه نشریات دانشجویی اظهار داشت: بخشنامه نشریات دانشجویی در سال ۸۸ بازبینی شده است و شورای مركزی ناظر بر نشریات دانشجویی از سال قبل پیگیر تدوین پیش نویس دستورالعمل نشریات است تا بوسیله شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی بازبینی شود.
وی درباره خط قرمز فعالیت نشریات دانشجویی گفتت: ضوابط نشریات دانشجویی بر طبق قانون مطبوعات است و باید بر طبق قوانین موضوعه كشور كار كنند.
عسكری درباره اختصاص بودجه به نشریات دانشجویی كشور اظهار داشت: بودجه دانشگاه ها بر طبق موافقت نامه ای كه با سازمان برنامه و بودجه دارند اختصاص می یابد كه در آن بودجه سرانه فرهنگی نیز پیش بینی شده است و دانشگاه ها با وجود محدودیتی هایی كه دارند، به فعالیت های فرهنگی و نشریات توجه كرده و به آن بودجه اختصاص می دهند.


منبع:

1398/06/08
10:54:20
5.0 / 5
4280
تگهای خبر: آموزش , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما