تجهیز شاسی بلند الكتریكی چینی به شبكه 5G و تشخیص چهره

تجهیز شاسی بلند الكتریكی چینی به شبكه 5G و تشخیص چهره به گزارش این با من یك خودروی شاسی بلند برقی موسوم به ˮHiPhi ۱ˮ اخیرا توسعه یافته كه مجهز به فناوری ۵G و سیستم تشخیص چهره برای باز شدن قفل درب ها است.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، چگونه می توان در دریایی از استارتاپ های توسعه خودرو های برقی ایستادگی و مقاومت كرد؟ ظاهرا پاسخ این سوال در استفاده از هر فناوری كلیدی امكان دارد.
حالا یك استارتاپ چینی به نام "هیومن هورایزنز"(Human Horizons) یك خودروی الكتریكی موسوم به "HiPhi ۱" معرفی كرده است كه یك شاسی بلند(SUV) الكتریكی لوكس است.
بر اساس گزارش ها، این خودرو نخستین خودروی تولیدی با پیوند ۵G به خودرو های متصل و شهرهای متصل است.
در حالیكه این خودرو حالا با شبكه LTE كار می كند، امكان دارد حتی پیش از تلفن های همراه به نسل بعدی اینترنت متصل شود.
این شاسی بلند الكتریكی لوكس دارای شش صندلی و كلی ترفندهای فناورانه است. برای باز كردن قفل درب های این خودرو علاوه بر استفاده از تلفن همراه یا یك سوئیچ مخصوص می توان از فناوری تشخیص چهره هم بهره برد.
درب های عقب هم شامل لولاهای متفاوت می باشد كه همانطور كه در عكس مشاهده می شود به صورت متفاوت با خودرو های رایج باز می شود و حتی یك قسمت از سقف هم باز می شود.
چراغ ها هم قابل برنامه ریزی هستند و می توان الگوهای مختلفی را برای نوردهی آنها تنظیم كرد.
اتاق این خودروی لوكس با ۹ نمایشگر پر شده است كه بیش از اندازه نیاز به نظر می آید.
این خودرو همینطور باید با دو موتور ۲۶۸ اسب بخاری و شتاب صفر تا ۱۰۰ طی ۳.۹ ثانیه و توانایی پیمایش ۴۰۰ مایل با یك مرتبه شارژ عملكرد خوبی از خود نشان دهد. این سطح از توانایی، خودران سطح ۳ به حساب می آید كه به مفهوم "خودران مشروط" است.
به نظر می آید "هیومن هورایزنز" با در نظر گرفتن فعالیت بسیاری دیگر از استارتاپ های مشابه و رقبا، كار سخت و فاصله بسیاری با تولید این خودرو دارد.
این خودرو تا سال ۲۰۲۱ برای چینی ها آماده نخواهد شد و در مورد اینكه چه زمانی امكان دارد به سایر كشورها برسد صحبتی مطرح نشده است. قیمتگذاری آن هم هنوز معلوم نیست.
تیم توسعه فنی این شركت توسط "مارك استنتون" از كهنه سربازان شركت فورد و جگوار لندروور رهبری می شود، در حالیكه "دینگ لی" و "كوین چن" بنیانگذاران این استارتاپ در بخش های منطقه ای فورد و جنرال موتورز نقش كلیدی داشته اند. ازاین رو تجربه و تخصص كافی وجود دارد، اما چالش، انتقال این تجربه و تخصص به یك خودروی واقعی است.1398/05/14
13:57:37
5.0 / 5
4299
تگهای خبر: اینترنت , تخصص , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما