میرزاده: دانشگاه باید در جهت رفع مشكلات كشور گام بردارد

میرزاده: دانشگاه باید در جهت رفع مشكلات كشور گام بردارد به گزارش این با من سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با تاكید بر ضرورت اهتمام دانشگاه در جهت رفع مشكلات تولید و اشتغال اظهار داشت: یافته های پژوهشی، رشته هایی كه رونق می دهیم و همینطور دانشجویی كه می پذیریم، باید با مسائل كشور و بحث تولید ارتباط داشته باشد.


میر حمایت میرزاده در گفتگو با ایسنا، درباره نقش موثر دانشگاه، اساتید و نخبگان در كاهش اثرات سوء تحریم های ظالمانه آمریكا اظهار نمود: اگر دانشگاه در این عرصه فعالیت نداشته باشد به معنای مرگ آن است، دانشگاه باید بپذیرد برای مردم و برای جامعه به صورت موثر فعالیت داشته باشد.
وی ادامه داد: دانشگاه باید بتواند مسائل كشور را حل كند، در واقع یافته های پژوهشی باید كاربرد داشته باشند، حالا اولویت كشور باید بحث اشتغال و اقتصاد تولید باشد تا به تبع آن به بسیاری از مسائل كشور پاسخ داده شود، دانشگاه ما باید بپذیرد عمر ویترین داشتن و فقط مباحثی همچون ارتقای اساتید، جزوات و مباحث پژوهشی كه صرفاً برای امتیاز دانشجو و اساتید باشد و حاصل آن یك كاغذ به نام مدرك است و دیگر هیچ، به سر آمده است.
نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: در جهان دانشگاه های كار آفرین باید بتوانند برای اشتغال و تولید كاری انجام دهند، یافته های پژوهشی، رشته هایی كه رونق می دهیم و همینطور دانشجویی كه می پذیریم باید با مسائل كشور و بحث تولید ارتباط داشته باشد، رونق تولید در توسعه رشته هایی كه مجوز می دهیم و اولویت های پژوهشی مورد نظر باشد تا ارتباط دانشگاه با جامعه و صنعت و تولید نزدیك شود اگر غیر از این باشد مردم از دانشگاه نامید می شوند.
سخنگوی كمیسیون آموزش مجلس در انتها افزود: در صورتیكه جامعه از دانشگاه نا امید شود دلیلی ندارد تا فرزند خویش را برای تحصیل به دانشگاه بفرستد، دانشجویی كه بعد از تحصیل نتواند مشكلات خویش را حل كند چگونه می تواند در جهت حل مشكلات كشور موثر قدم بردارد؟ این مورد دركمیسیون آموزش در اولویت قرار دارد و ما به دنبال اجرایی شدن این مورد هستیم.
منبع:

1398/04/14
14:57:54
5.0 / 5
4422
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پژوهش , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما