احمدی لاشكی: تصمیمات خلق الساعه در زمینه برگزاری كنكور تنها سبب نابودی متقاضیان می شود

احمدی لاشكی: تصمیمات خلق الساعه در زمینه برگزاری كنكور تنها سبب نابودی متقاضیان می شود به گزارش این با من نایب رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان این كه باید مشكل كنكور به صورت ریشه ای حل شود اظهار داشت: این كه سال گذشته می گویند دیپلمه های نظام قدیم باید برپایه نظام جدید كنكور دهند و امسال نظر خویش را تغییر می دهند تنها نتیجه اش نابود كردن متقاضیان كنكوری است كه فی نفسه استرس زا است.


قاسم احمدی لاشكی در گفت و گو با ایسنا در واكنش به تصمیم اخیر برای برگزاری كنكور دیپلم های نظام قدیم اظهار داشت: باید در مبحث كنكور تصمیمی اساسی گرفته شود. كنكور همچون شلنگی با درزهای مختلف است كه هر جای این درز را می گیریم باز هم آب بیرون می زند. باید كنكور به صورت ریشه ای حل شود؛ وگرنه هر چند وقت یك مرتبه شاهد موضوعات این چنینی هستیم.
وی افزود: فردی كه ۱۲ سال در سیستم نظام قدیم درس خوانده به او می گویند كه باید در سیستم نظام جدید كنكور دهد؛ آن فرد قانونمند بوده و كتب نظام جدید می خرد و آغاز به آماده شدن برای كنكور می كند اما به یك باره تصمیمشان را عوض می كنند و می گویند باید این افراد بر طبق نظام قدیم كنكور دهند. چرا این گونه با عجله تصمیم می گیرید كه بعد بخواهید آنرا تغییر دهید و یك ضرب الاجل تعیین كنید؟
لاشكی در عین حال اظهار داشت: البته بنده معتقدم كسی كه ۱۲ سال از عمرش را در نظام قدیم درس خوانده باید در همان اساس كنكور دهد. این كار درستی نیست، اگر بنا بر تصمیم گیری باشد تصمیمات باید حداقل سه ساله بوده تا طرف خویش را آماده كند. تصمیمات خلق الساعه تنها متقاضیان كنكور را نابود می كند. كنكوری كه به اندازه كافی استرس زا است و این كه مدام محتوای آزمون را تغییر دهیم تنها شرایط را بدتر خواهدنمود.
نایب رییس كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درانتها اظهار داشت: مقرر است دانش آموزان آینده كشور را بسازند. نباید به آنها استرس وارد نماییم. ما اخیراً جلسه ای با آقای لاریجانی درباره كنكور داشتیم كه تكلیف كنكور را تا سال ۱۴۰۰ مشخص نماییم.1398/02/15
19:04:03
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: آزمون , آموزش , كنكور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما