دانشگاه پیام نور میزبان كانون نهج البلاغه دانشگاه های كشور می شود

دانشگاه پیام نور میزبان كانون نهج البلاغه دانشگاه های كشور می شود این با من: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: دبیرخانه انجمن نهج البلاغه دانشگاه با پیشنهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در آینده میزبان كانون نهج البلاغه تمام دانشگاه های كشور می شود.به گزارش این با من به نقل از دانشگاه پیام نور، معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه در مراسم افتتاح و راه اندازی دبیرخانه كانون ها و انجمن های نهج البلاغه دانشگاه در جمع اعضا انجمن های علمی- دانشجویی گفت: افتتاح كانون نهج البلاغه در مركز تهران جنوب به منزله نقطه كانونی ساماندهی، راه اندازی و پیگیری فعالیت انجمن ها و كانون های نهج البلاغه مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور در سطح كشور است.
وی ضمن اشاره به دانشجو بنیان بودن این كانون، اشاره كرد: این كانون دانشجو بنیان است و با محوریت فعالیت های دانشجویی تشكیل شده است و همراهی اساتید را خواهد داشت، و از كلیه اساتید و دانشجویان خواست تا جهت پیشبرد فعالیت های علمی، آموزشی و فرهنگی در این كانون حضور یابند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در تشریح فعالیت های كانون نهج البلاغه دانشگاه پیام نور اظهار داشت: فعالیت ها و برنامه ریزی های این كانون باید در سطح كلان كشور باشد، كانون های نهج البلاغه در مراكز و واحدهای دانشگاه پیام نور، در سطح كشور باید شناسایی شوند و سپس فعالیت ها در حوزه ترویج نهج البلاغه برنامه ریزی شود.
عضو علمی دانشگاه پیام نور اشاره كرد: مسئله محوری در نهج البلاغه، معرفی كانون های پژوهشی نهج البلاغه و مراجع پژوهشی و ترویجی در نهج البلاغه همچون مواردی است كه ما تلاش می نماییم با محوریت دانشجو بصورت حضوری و غیر حضوری بصورت كلاس های آنلاین و بوسیله فضاهای مجازی در این كانون انجام دهیم.
وی در ادامه با اشاره به تعبیر علامه طباطبایی كه " هرگاه نهج البلاغه در بین جامعه شیعی رشد كرده و برافراخته شده است، آنگاه به عقلانیت نزدیك تر شده است" اضافه كرد: همچون نیازهای امروز ما توجه به افروختن چراغ عقل و تفكر در بین جامعه است، انشاالله با فعالیت هر چه بهتر و بیشتر این كانون، سال ۹۸، سال رونق تفكر و اندیشه علوی بر اساس نهج البلاغه باشد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور اضافه كرد: با پیشنهاد نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در آینده دبیرخانه انجمن نهج البلاغه دانشگاه پیام نور میزبان كانون نهج البلاغه كلیه دانشگاه های كشور می شود. این تجربه را ابتدا در سطح دانشگاه پیام نور اجرا می نماییم و در آینده میزبان كانون های نهج البلاغه تمام دانشگاه های كشور خواهیم بود.

1398/02/06
16:04:42
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: آموزش , اساتید , انجمن , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما