تشخیص سرطان دهانه رحم با كیت ساخت محققان كشور

تشخیص سرطان دهانه رحم با كیت ساخت محققان كشور به گزارش این با من فناوران یكی از شركت های مستقر در شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت كیت تشخیص سرطان دهانه رحم شدند كه به كمك آن راهكار ساده و دقیق تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV محقق می شود.


به گزارش این با من به نقل از ایسنا، گرچه دلیل قطعی بروز سرطان رحم، بعنوان دومین سرطان شایع در بین زنان، همچنان در پرده ای از ابهام قرار دارد، چك آپ سالانه و تست پاپ اسمیر از احتمال مبتلا شدن به این بیماری و پیشرفت آن جلوگیری می كند.
متخصصان اصفهانی موفق شدند كیت تشخیص سرطان دهانه رحم تك مرحله ای یا همان "لیكوئید بیس سیتولوژِی" را با تاكید بر دانش بومی تولید كنند.
كیت لیكوئید بیس سیتولوژِی برای تشخیص HPV با فرمولاسیون جدید و متفاوتی تولید شده است. نمونه گیری با این كیت به سادگی و در یك مرحله، امكان تشخیص سرطان دهانه رحم را فراهم خواهد نمود.
این محصول برخلاف موارد مشابه دیگر، تك محلوله بوده و نیاز به محلول پاك كننده و لایه ساز ندارد و تنها با یك مرتبه سانتریفیوژ، فاز سلولی آن جدا می شود.
این روش علاوه بر تسهیل مراحل نمونه گیری، امكان رشد قارچ و میكروب در محلول نمونه را از بین می برد. همچنین، افزون بر اینكه با فناوری داخلی و دانش بومی تولید شده است، در مقایسه با نمونه های خارجی، قیمت تمام شده پایین تری دارد و به صورت دستی و دستگاهی قابل استفاده می باشد.
تاثیر گروهی از ویروس ها به نام ویروس پاپیلومای انسانی یا همان HPV، در بروز این سرطان غیر قابل انكار است و وجود بعضی از این ویروس ها در نواحی آلت تناسلی انسان به مرور زمان می تواند سبب ایجاد تغییراتی در سلول های دهانه رحم و نهایتاً بروز سرطان شود، نكته حائز اهمیت برای خانم ها این است كه سرطان رحم به صورت ناگهانی و یك شبه اتفاق نمی افتد. این مشكلات امكان دارد به دنبال یك دوره چند ساله از التهابات به تغییرات خوش خیم و سپس بدخیم تبدیل گردد.
با توجه به این نكات، انجام معاینات دوره ای ۶ ماه یك مرتبه و همینطور انجام تست پاپ اسمیر یا تست سرطان دهانه رحم در فواصل زمانی كه پزشك در نظر می گیرد، به شكل قابل توجهی از مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم خواهد كاست.
بر اساس اعلام روابط عمومی شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان، به عقیده خیلی از متخصصین بهترین روش برای تشخیص سرطان رحم، انجام تست پاپ انكولوژی یا پاپ اسمیر است كه در واقع برداشت نمونه از سلول های دهانه رحم است. این تست یك آزمون ساده سیتولوژی برای غربالگری و تشخیص سرطان دهانه رحم و همینطور ضایعات پیش سرطانی آن است و به دو روش معمولی (اسلاید) و پیشرفته (لیكوئید) انجام می شود.1398/02/04
14:01:03
5.0 / 5
4812
تگهای خبر: آزمون , تخصص , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما