معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت مطرح كرد

در سال ۹۷ چیزی روی زمین نماند، نیاز به بودجه ۲ برابری برای ادامه فعالیت های پژوهشی

در سال ۹۷ چیزی روی زمین نماند، نیاز به بودجه ۲ برابری برای ادامه فعالیت های پژوهشی این با من: معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: بودجه تحقیقاتی كل علوم پزشكی در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۹۰ میلیارد تومان بود. ما توانستیم این بودجه را در سال ۹۷ به ۴۵۰ میلیارد تومان برسانیم كه با عنایت به افزایش نرخ ارز و این كه بخش عمده ای از تحقیقات ما نیاز به تجهیزات دارد بودجه ما باید دو برابر شود تا فعالیت های پژوهشی ما بتواند ادامه پیدا كند.


دكتر رضا ملك زاده در گفت و گو با ایسنا، درباره فعالیت های پژوهشی انجام شده در وزارت بهداشت در سال ۹۷ اظهار داشت: خوشبختانه از سال ۹۷ چیزی روی زمین نمانده است. ما با حضور محققان مان در حال تلاش هستیم و اگر بودجه و امكانات باشد ما خیلی زودتر به هدف می رسیم.
وی پیش تر در همایش شیوه های دستیابی به مرجعیت علمی با اشاره به اینكه یكی از مهم ترین چالش های پیش روی پژوهش مسائل اقتصادی می باشد، اظهار داشته بود: ما در تولید علم رتبه ۱۵ جهان را داریم ولی در حوزه بودجه تحقیقاتی در جایگاه سی ام قرار داریم. هنوز نتوانستیم مسئولان مملكت را در دولت، سازمان برنامه بودجه و مجلس قانع نماییم كه برای دانش و فناوری باید به اندازه كافی سرمایه گذاری شود.
ملك زاده در عین حال به بحث شیوه های دستیابی به مرجعیت علمی و اولویت های تحقیقات وزارت بهداشت امسال اشاره نمود و از افزایش امید به زندگی، كاهش بیماری (مانند بیماری های ناشی از مصرف داروها، واكسن ها، فرآیندهای درمانی و برنامه های آموزشی جدید) و بهبود كیفیت زندگی، كاهش خطر بیماری در آینده، بهبود انتقال دانش، بهبود كارآیی و خلاقیت در خدمات، بهبود ایمنی، بهبود وضعیت محیط زیست، تأثیر قابل توجه در صنعت، اقتصاد ملی و فرهنگ و تغییر در راهنمایی های بالینی یا سیاست های ملی بعنوان بعضی از این شیوه ها یاد كرد.1398/01/10
22:58:19
5.0 / 5
4627
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , خدمات , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما