معاون وزیر علوم خبر داد:

حضور بیشتر از ۴ هزار كانون فرهنگی فعال دانشجویی در دانشگاه ها

حضور بیشتر از ۴ هزار كانون فرهنگی فعال دانشجویی در دانشگاه ها این با من: معاون فرهنگی وزیر علوم اظهار داشت: تعداد ۷۳۰۰ كانون فرهنگی دانشجویی در سامانه وزارت علوم ثبت شده ولی تعداد كانون های فرهنگی فعال دانشجویی ۴۲۶۲ است.



به گزارش این با من به نقل از مهر، همزمان با بیستمین سال تاسیس كانون های فرهنگی، هنری، دینی واجتماعی دانشجویان سراسر كشور؛ پوستر هفتمین جشنواره ملی رویش در سالن كنفرانس مركز آفرینش های فرهنگی و هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان رونمایی گردید.
غلامرضا غفاری در زمینه فعالیت كانون ها در جشنواره اظهار داشت: كانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان كشور یكی از بزرگ ترین و گسترده ترین اجتماعات دانشجویی است كه در ۴ زمینه فعالیت اصلی و در ۳۲ سوژه تخصصی در دانشگاه ها به صورت قانونمند و برمبنای آیین نامه مصوب به فعالیت داوطلبانه می پردازند.
وی افزود: هفتمین جشنواره ملی رویش عصاره دستاوردها و توانمندی های این مجموعه های فعال و داوطلب دانشجویی است كه در بخش های رقابتی و غیر رقابتی و به صورتی خروجی جشنواره های رویش دانشگاهی است كه تا كنون برگزار و در سامانه وزارت علوم ثبت شده است.
معاون فرهنگی وزارت علوم یادآورشد: این فعالیت ها به شناخت توانمندی ها و استعدادهای دانشجویان كمك می نماید و آنها را به سمت رشد در زمینه های مهارتی لازم در جامعه سوق می دهد. یكی از مهم ترین عرصه های فعالیت فرهنگی در دانشگاه ها كانون های فرهنگی، هنری، دینی و اجتماعی دانشجویان هستند كه به سبب تنوع و تكثر موضوعات فعالیت قابل توجه اند و در یك مقیاس ملی جشنواره را تجربه می كنند.
وی افزود: افزایش اقبال و همكاری دانشجویان به صورتی اثرگذاری این فعالیت ها نشان داده است. تاكنون ۸۶ جشنواره رویش در داخل دانشگاه ها برگزار شده است. تعداد كل كانون های فرهنگی دانشجویان ۷۳۰۰ در سامانه وزارت علوم ثبت شده، ولی كانون های فرهنگی فعال دانشجویی تعداد ۴۲۶۲ هستند.
غفاری اضافه كرد: تا كنون تعداد ۱۱۳۲ اثر در حوزه های مختلف فرهنگی و هنری در سامانه جشنواره ملی رویش ثبت شده و تعداد ۹۶ طرح و ایده دانشجویی به جشنواره ارسال شده است.
وی درباره زمان و مكان برگزاری جشنواره اظهار داشت: با عنایت به درخواست دانشگاه ها برای مهلت بیشتر جهت برگزاری جشنواره رویش دانشگاهی، زمان بیشتر برای ثبت آثار و دستاوردهای كانون های فرهنگی در سامانه جشنواره ملی اختصاص داده و در تلاش هستیم زمان بندی مناسبی را در نظر بگیریم.
وی اشاره كرد: یقیناً در نیم سال دوم تحصیلی ۱۳۹۷ ـ ۱۳۹۸ این جشنواره برگزار می شود و زمان دقیق این جشنواره متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.
وی در مورد تفاوت های این جشنواره با سایر جشنواره ها اضافه كرد: هشتاد و شش جشنواره رویش در دانشگاه ها برگزار شده است كه نسبت به سال های گذشته در فضایی متنوع با اراده و علاقه قویتری انجام گرفته و منجر به زمینه سازی برای برگزاری هفتمین رویش بعنوان نقطه عطف رویش ها شده است.
براساس این گزارش، هفتمین جشنواره ملی رویش به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری و حمایت مادی و معنوی و همكاری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و حضور و مشاركت دانشگاه های دولتی و غیر دولتی انجام خواهد شد.

1397/11/27
14:16:36
5.0 / 5
4422
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
این با من - انجام پروژه
inbaman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت این با من محفوظ است

این با من

انجام پروژه های شما